با این پایگاه‌ها پایان‌نامه‌ها را بیابید

البته از این پایگاه‌ها می‌توانید برای یافتن پایان نامه استفاده کنید، اما مطمئنا با پایان‌نامه‌های نگارش دسترسی شما به پایان‌نامه‌ها فوق‌العاده آسانتر شده است. این سرویس رایگان است و از این آدرس در دسترس است.

دسترسی به پایان‌نامه‌های حوزه‌ی علمی‌تان شما را با موضوعات مهم و روز رشته‌یتان آشنا می‌کند و بدین طریق می‌توانید موضوعی بهتر برای پایان‌نامه و نوشته‌هایتان انتخاب بکنید و بهتر پایان‌نامه‌هایتان را بنوسید.

پایگاه‌هایی که پایان‌نامه‌ها را در خودشان دارند دو گروه هستند، پایگاه‌هایی که متن کامل پایان‌نامه را در خودشان دارند و پایگاه‌هایی که فقط چکیده و اطلاعات کتاب‌شناختی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این پایگاه‌ها می‌توانند به دو صورت پایگاه دسترسی آزاد و پایگاه‌های پرداخت اشتراکی باشند.

پایگاه‌های ارائه دهنده‌ی تمام متن پایان‌نامه‌ها

تحقیق عملی و یاد‌گیری عملی

دسترسی به پایان‌نامه‌ها

 

این سایت متعلق به دانشگاه کوئیزلند است و توسط باب دیک مدیریت می‌شود. در این سایت می‌توانید به

اقدامات پژوهشی و منابع مرتبط

منابع درسی تحقیقاتی عملی آنلاین

تبادل انتشارات برای فروش

کارگاه‌های آموزشی خانگی و عمومی

خدمات و تسهیل مشاوره

محققان عملی پیشرو می‌گویند «چرا Ar»

فرآیندهای مقاوم (پایان نامه DLitt)

کنگره‌ی جهانی ۲۰۱۵ آلارا

گرچه در این نوشته ما روی پایان‌نامه‌ها تاکید می‌کنیم شما به هر کدام که خواستید می‌توانید مراجعه کنید.

پایان‌نامه‌های دیجیتال استرالیا

این پایگاه دسترسی به رساله‌های دکتری دانشگاه‌های استرالیا را امکان‌پذیر می‌سازد. از ویژگی‌های این پایگاه می‌توان به حوزه‌ی موضوعی بسیار گسترده‌ی آن و جستجوی کلید‌ واژه‌ای در عنوان‌های رساله‌ها را نام برد. ابتدا چکیده و سپس متن کامل رساله ارائه داده می‌شود.

پایان‌نامه‌های دانشگاه کنکوردیا

دسترسی به پایان‌نامه‌ها

 

برای دسترسی به رساله‌های دیجیتالی این دانشگاه می‌توان از مرور فهرست الفایی نام نویسندگان، مرور نام دانشکده‌ها، و جستجوی کلید‌ واژه‌ای استفاده کرد.

پایان‌نامه‌های و رساله‌های دانشگاه تگزاس شمالی

در سایت کتابخانه‌ی این دانشگاه می‌توانید تعداد زیادی از پایان‌نامه‌های دکتری در موضوعات مختلف مربوط به دانشگاه را پیدا کنید. به صورت آنلاین می‌توانید اطلاعات کتاب‌شناختی و چکیده‌ی پایان‌نامه‌ها را ببینید، همچنین متن کامل برخی از پایان‌نامه‌ها نیز در دسترس هستند.

رساله‌ها و پایان‌نامه‌های الکترونیکی دانشگاه ایالت کالیفرنیای شمالی

در این پایگاه تمامی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های چاپی و الکترونیکی قرار دارد و امکان جستجو از طریق نام نویسنده، عنوان و کلید‌واژه وجود دارد. امکان دانلود خلاصه‌ی پایان‌نامه‌ها وجود دارد، اما برای دانلود کامل پایان‌نامه باید شناسه و رمز مخصوص وارد شود. این پایگاه سیستم جستجویش بسیار قوی است، به علاوه‌ی مشاهده‌ی فهرست موضوعی پایان‌نامه‌ها و یا جستجو می‌توان متن کامل بعضی از پایان‌نامه‌ها را نیز دریافت کرد.

رساله‌ها و پایان‌نامه‌های آفریقای جنوبی

با استفاده از این پایگاه می‌توانید به متن کامل پایان‌نامه‌های ۱۵ دانشگاه‌ آفریقای جنوبی دست بیابید.

پایان‌نامه‌ها و رساله‌های کتابخانه‌ی دیجتال شبکه‌شده (NDLTD)

(NDLTD)  سازمانی بین المللی است که هدفش تولید، استفاده، توزیع و نگهداری از پایان‌نامه‌های الکترونیکی است. این سازمان حامی نشر الکترونیکی پایان‌نامه‌ها و اشتراک‌گذاری آنها است. از طریق این پایگاه می‌توانید به متن کامل پایان‌نامه‌ها دسترسی داشته باشید.

شبکه‌ی تبادل تحقیقاتی علوم مذهبی (TREN)

این شبکه شامل کتابخانه‌ای با بیش از ۱۰۰۰ عنوان رساله و پایان‌نامه‌ی دانشگاهی از ۷۰ موسسه‌ی فعال در زمینه‌ی علوم مذهبی است. به علاوه مقاله‌های کنفرانس‌های سالانه‌ی انجمن‌ها دانشگاهی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. برخی از این موسسات علمی که در این شبکه حضور دارند عبارتند از : انجمن الهیات پروتستان انجیلی، انجمن آمریکایی تاریخ کلیسا، انجمن مطالعات عید‌های پنجاه‌گانه و …

در این شبکه اسناد دانشگاهی به شکل دیجیتال از طریق اینترنت، به شکل نسخه‌ رونوشت با ۱۵ سنت برای هرصفحه و به صورت زیر فیش در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

پورتال پایان‌نامه‌های کانادا

دسترسی به پایان‌نامه‌ها

 

این پورتال از بخش‌های کتابخانه‌ی ملی کانادا است. در این پورتال متن کامل پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی وجود دارد..

سایت کتابخانه‌ ملی استرالیا

در این سایت امکان دسترسی به متن کامل بسیاری از پایان‌نامه‌های دانشگاه‌های استرالیا وجود دارد. این کتابخانه شامل ۵۱۰۰۰ عنوان پایان‌نامه است.

پایگاه‌های نمایه کننده پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها

پایگاه چکیده و پایان‌نامه‌ها

دانشجویان کارشناسی و بالاتر می‌توانند به وسیله‌ی این پایگاه، پایان‌نامه‌های‌شان را آنلاین منتشر کنند. دانشجویان پس از ارسال پایان‌نامه، پایگاه‌ پایان‌نامه را به شکل کتاب در می‌آورد و به فروش می‌گذارد. استفاده از ۲۵ صفحه‌ی اول هر پایان‌نامه رایگان است.

راهنمای انجمن تاریخ آمریکا برای انجام پایان‌نامه

 این پایگاه متعلق به انجمن تاریخ آمریکا است. در این پایگاه اطلاعات ۵۰۰۰ پایان‌نامه در ۱۷۵ واحد دانشگاهی که در آمریکا و کاندا در حال انجام است وجود دارد. هر تابستان، اطلاعات مربوط به پایان‌نامه از طریق واحد‌های دانشگاهی به این انجمن ارسال می‌شود. از قابلیت‌های این ‌پایگاه عضویت، نشست سالانه، جوایز و پیگیری پایان‌نامه‌ها، انتشارات و جستجو با استفاده از موتور جستجوی گوگل سایر لینكها است.

 وب‌سایت انجمن علوم سیاسی آمریکا

دسترسی به پایان‌نامه‌ها

 

این انجمن سعی در برآورد نیازهای دانشجویان علوم سیاسی آمریکای شمالی دارد. در تارنمای این انجمن مطالبی در رابطه با پروژه‌های مطالعاتی، یافته‌ها، طرز تالیف پایان‌نامه‌ها و رساله‌های سیاسی و اطلاعات مربوط به مشاغل این رشته است. یکی از قالبیت‌های جالب این سایت تالار گفتگوی آنلاینش است، در این تالار اخبار و رویدادهای جدید و پیشرفتهای سیاسی مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

پایگاه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکتری در فرانسه

این پایگااه متعلق به وزارت آموزش كشور فرانسه است، می‌توان پایان‌نامه‌های و رساله‌های دکتری فرانسوی را در این پایگاه یافت.

پایگاه پایان‌نامه‌ و رساله‌های آفریقا

این پایگاه به وسیله‌ی موسسه‌ دانشگاه‌های آفریقا ایجاد شده است و هدفش افزاینش میزان استفاده از پایان‌نامه‌های دکتری در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های آفریقا است. این پایگاه از سال ۲۰۰۰ فعالیتش را شروع کرد و اکنون پایان‌نامه‌های علوم اجتماعی و علوم انسانی دانشگاه‌های مختلف قاره‌ی آفریقا را در بر دارد. با عضویت در این پایگاه می‌توانید پایان‌نامه‌ها را بیابید.

پایگاه پایان‌نامه‌های آلمانی

در این پایگاه‌ پایان‌نامه‌ها آلمانی زبان گردآوری شده است. استفاده از این سایت نیاز به پرداخت هزینه‌ی اشتراک دارد.

راهنمای الکترونیکی پایان‌نامه‌ها  و رساله‌ها

این تارنما وابسته به یونسکو است. این تارنما منبع مفیدی برای دانشجویان، اساتید، رؤسای دانشگاه و مدیران فناوری‌ اطلاعات دانشگاه‌ها است.

پورتال مطالعات تحقیقاتی آمریکای لاتین و کارائیب

این سایت نسخه اینترنتی كتاب راهنمای مطالعات انجام شده بر روی كشورهای آمریكای لاتین و كارائیب است كه دانشكده مطالعات آمریكای لاتین در دانشگاه لندن آن را چاپ می‌كند. مهمترین اطلاعاتی كه در سایت آمده، فهرست دوره‌های دانشگاهی كه در دانشكده برگزار می‌شود و همین طور فهرستی از پایان‌نامه‌های تكمیل شده و در حال انجام دوره دكتری است كه امكان جستجو نیز در آن وجود دارد. در مطالعاتی كه در این دانشكده بر روی كشورهای آمریكای لاتین و كارائیب صورت می‌گیرد، تمام جنبه‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی از جمله سیاست، ارتباطات بین‌الملل، تاریخ، روند پیشرفتها، انسان‌شناسی، بهداشت عمومی و اقتصاد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پایان‌نامه‌های دیجیتالی پروکوئست

با استفاده از این پایگاه می‌توان پایان‌نامه‌های دو سال اخیر را به رایگان دریافت کرد. در نوشته‌ی «پروکوئست دسترسی به انواع اطلاعات را ممکن می‌سازد» در رابطه با این پایگاه توضیحاتی بیشتری داده شده که می‌توانید به آن مراجعه کنید.

منابع:

مجموعه‌ای کامل از رساله‌ها و پایان‌نامه‌های دانشگاهی، کتابخانه دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد

فهرست سایت‌های معتبر پروپوزال و پایان نامه لاتین، پایگاه علمی پژوهشی پارس مدیر

دیدگاه‌تان را بنویسید: