انتشار مقاله

چرا تحقیق‌تان را منتشر می‌کنید؟

تصور کنید یکی از بهترین و با ارزش‌ترین پژوهش‌های دنیا را انجام دادید که نه تنها رشته  خودتان را بلکه دنیا را زیر رو می‌کند. اما اگر این تحقیق یک جا در کنج اتاق بماند و شما آن را جایی منتشر نکنید، آیا هنوز این تحقیق با ارزش است و یا حداقل به اندازه خودش ارزش دارد.
تحقیق شما با ارزش است، اما باید به جامعه علمی ارائه شود و در دسترس عموم قرار بگیرد. در اینجا گزینه‌های که به یک دانشجو برای انتشار آثارش انگیزه‌ می‌دهد آورده شده است.

ایجاد تاثیر مثبت در زندگی دیگران

شما می‌خواهید تحقیق‌تان را به جامعه علمی، عموم افراد، سیاستمداران و صاحبان صنایع معرفی کنید، تا کسی که به دنبال استدلال مبتنی بر تحقیق برای تصمیم‌گیری است بتواند از تحقیق شما استفاده کند. تحقیق شما ممکن است در ساخت دانش کلی و آموزش مفید باشد و همتایانتان با استفاده از نتایج شما بتوانند راهی که رفتید ادامه دهند.

میزان تمرکز بر نوشتن در رشته‌های مختلف متفاوت است. در رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی، نوشتن و انتشار، هسته اصلی دکترا است. در حالی که در رشته‌های علوم تجربی به ویژه آنهایی که با تحقیق‌های آزمایشگاهی سر و کار دارند، اغلب نوشتن و انتشار تا اواخر پروژه نادیده گرفته می‌شود.

ساخت حرفه

یکی از ایده‌های خوب، دیدن تحقیتان به عنوان تقویت جایگاه‌تان در جامعه تحقیقی است. وقتی به عنوان یک محقق مشغول به کار می‌شوید، دیگر افراد جامعه تحقیق، شما را با آنچه به علم یا پازل پژوهشی اضافه کردید ارزیابی می‌کنند و کیفیت و کمیت آثارتان را به وسیله شاخص‌هایی چون ضریب تاثیر و اچ ایندکس اندازه‌گیری می‌کنند.

تمرکز اصلی بر آثار نوشته شده و منتشر شده شما است. ناشران کارایی و کامل بودن تحقیق‌تان را اندازه‌گیری می‌کنند و بررسی می‌کنند که شما به عنوان یک محقق چه اندازه کامل شدید. اگر سابقه خوبی از خود در نشر نشان دهید، شانس شما برای در نظر گرفتن‌تان به عنوان همکار در پروژه‌های بعدی بیشتر می‌شود.

نیازهای رسمی و مالی

گاهی وقت‌ها انتشار آثار اجباری می‌شود، مثلا زمانی که برای تکمیل مدرکتان نیاز باشد تعداد آثار معینی را منتشر کنید. یا شغلی داشته باشید که در آن باید هر ساله تعداد معینی اثر را منتشر کنید. و یا اینکه برای به دست آوردن یک جایگاه یا بودجه نیاز باشد تعداد اثر معینی منتشر شده داشته باشید.

اگر خوب تحقیق کنید و بنویسید این شانس را دارید که به ازای انتشار آثار بیشتر بودجه بیشتری به دست آورید. ممکن است موسسات و آژانس‌های سرمایه‌گذاری با شما توافق امضا کنند که در ازای دریافت بودجه تعداد معینی اثر برای انتشار تحویل آنها دهید و یا قرارداد پرداخت ماهانه برای کار انتشار به شما پرداخت کنند.

بهبود مهارت‌ها

زمانی که دست به نشر آثارتان زدید، انتظار دارید بتوانید ساختارمند، خاص و دقیق بنویسید و برای کار خوبتان ستایش شوید. برای این کار باید بتوانید به خوبی با منابع و داده‌ها کار کنید و یافته‌های اصلی و کوچکترین جزئیات تحقیق‌تان را بشناسید. زمانی که مقاله‌تان برای پذیرش ارسال کردید، فرایند داوری به شما در کارتان بینش و بصیرت بیشتری می‌دهد.

در مسیر شناسایی ناشر مناسب برای فرستادن اثرتان، دانش بیشتری در مورد کانال‌های نشر و رتبه‌بندی به دست می‌آورید. همچنین با انواع سبک‌ها و فرایندهای انتشار آشنا می‌شوید.

منابع:

ویلسون، ال. (۱۹۴۲). مرد دانشگاهی: مطالعه جامعه شناسی یک حرفه. آکسفورد: انتشارات دانشگاه اکسفورد.

دیدگاه‌تان را بنویسید: