بریتانیکا

بریتانیکا دسترسی به دانش غنی بشری آسان می‌کند

بریتانیکا از منابع معتبر و شناخته‌ شده‌ هر محفل علمی دانشگاهی است. این دانشنامه برای تهیه‌ مقالاتش از ۱۰۰ ویراستار تمام وقت و بیش از ۴۰۰۰ نویسنده‌ متخصص استفاده کرده است. در میان نویسندگان نام ۵ تن از رئیس‌جمهور‌‌‌های آمریکا و ۱۱۰ برنده‌ جایز نوبل به چشم می‌خورد. در تهیه‌ مقالات حداکثر سخت‌گیری ها به کار برده شده است و گاه برای تهیه‌ یک مقاله تحقیقات فراوانی انجام شده است.

بریتانیکا اکنون به عنوان یکی از مراجع معتبر شناخته می‌شود. در هر محفلی و در هر جایی به نوشته‌ها و دانش این دانشنامه احترام گذاشته می‌شود. از زمانی که کولین مک فورکوهار با کمک اندرو بل شروع به ایجاد این دانشنامه کرده‌اند تا کنون که به وسیله‌ شرکت بریتانیکا منتشر می‌شود، همواره رو به رشد بوده و در تهیه‌ مقالاتش از افراد خبره استفاده کرده است.

نسخه‌ ۱۵ بریتانیکا به سه قسمت: میکروپدیا، مایکروپدیا و پروپدیا تقسیم شده است. میکروپدیا حاوی اطلاعات خلاصه است و برای مطالعه‌ بیشتر به مایکروپدیا کاربران ارجاع می‌دهد. مایکروپدیا شامل مقاله‌های مفصل در رابطه با هر موضوع است. و پروپدیا نمایه‌ای یک جلدی برای پیدا کردن مقاله‌ها در میکروپدیا و مایکروپدیا است. این شیوه‌ سازماندهی دسترسی و استفاده از بریتانیکا را آسان‌تر کرده است.

بریتانیکا قدیمی‌ترین دانشنامه‌ به زبان انگلیسی است، که تا کنون انتشار آن ادامه یافته است.. بریتانیکا از سال ۱۷۶۸ تا ۲۰۱۰ ، ۱۵ نسخه را منتشر کرد که در هر نسخه‌اش اطلاعات کامل‌تر و کامل‌تر شده‌ است. بریتانیکا در سال ۲۰۱۲ بعد از ۲۴۴ سال انتشار نسخه‌های چاپی اعلام کرد که دیگر انتشار نسخه‌های چاپی به صرفه نیست و در جهت همراهی با فناوری، دانشنامه‌اش را به صورت آنلاین و نسخه‌ لوح فشرده ارائه می دهد.

بریتانیکا
وب‌سایت بریتانیکا این امکان را به شما می‌دهد تا به صورت آنلاین به دانشنامه‌ بریتانیکا دسترسی داشته باشید.

با این حال هنوز چیزی از ارزش‌های بریتانیکا کم نشده است. بریتانیکای آنلاین به اندازه‌ بریتانیکا چاپی قوی و با اعتبار است. به علاوه با استفاده از محیط وب اطلاعات را بهتر به کاربران ارائه می‌دهد. بریتانیکا هنوز توسط شرکت بزرگ بریتانیکا اداره می‌شود و ویراستاران و نویسندگان بزرگ هنوز در خود دارد.

در نسخه آنلاین بریتانیکا کاربران نیز می‌توانند مشارکت داشته باشند. اگر فردی به اندازه کافی تخصص برای نوشتن در موضوعی خاص داشته باشد کافیست تا با ویراستاران بریتانیکا تماس بگیرند.

مانند هر دانشنامه دیگری بریتانیکا کامل نیست. با این تلاش می‌کند نوشته‌های معتبر در همه زمینه‌های علمی فراهم آورد. اگر در رابطه با موضوعی اطلاعاتی می‌خواهید و یا درباره‌ موضوعی تحقیق می‌کنید، سری به بریتانیکا بزنید، اطلاعات گرد آمده در بریتانیکا دقیق و تقریبا درست است.

کافی است به آدرس وب‌سایت بریتانیکا بروید و مقالاتی را که می‌خواهید پیدا کنید.

دیدگاه‌تان را بنویسید: