یوتیوب گو

یوتیوب‌ گو، برنامه‌ای جدید برای مشاهده و اشتراک گذاری آفلاین ویدیوها و فیلم‌ها

سرعت دسترسی‌تان به اینترنت چطور است، عالی، کم یا فاجعه. اگر جزء دو گزینه آخری هستید و نمی‌توانید به خوبی ویدیوها در وب تماشا کنید، گوگل مژده‌ای برایتان دارد.

گوگل برنامه‌‌ای به نام یوتیوب گو را به راه انداخته است. این برنامه مخصوص برای اشخاصی است که اینترنت خوبی در دست ندارند تا ویدیوهای یوتیوب را راحت ببینند. این برنامه ساخته شده‌ تا ویدیوهای یوتیوب را به صورت آفلاین نمایش بدهد.

YouTube Go قابلیت‌های اجتماعی و رابط کاربری بسیار خوبی دارد، با استفاده از این برنامه به راحتی می‌توانید با دیگر کاربران ارتباط برقرار کنید.

صفحه رابط کاربری یوتیوب گو مانند یوتیوب است، در صفحه اصلی‌اش ویدیوهای محبوب را نشان می‌دهد. کاربران با استفاده از این برنامه می‌توانند ویدیوها را پییش‌نمایش و سپس ذخیره کنند. به علاوه امکاناتی چون تنظیم وضوح ویدیو دارد. همچنین مقدار داده مصرفی به کاربران نشان داده می‌شود، پس از آن هم کاربران می‌توانند ویدیوها را برای تماشای آفلاین ذخیره کنند.

یکی از امکانات بسیار جالب این برنامه قابلیت همرسانی (اشتراک گذاری) ویدیوهای ذخیره شده است. اگر دوستان‌تان هم این برنامه را داشته باشند، به راحتی می‌توانید با استفاده از این برنامه و بدون هیچ گونه استفاده‌ای از اینترنت ویدیوها را با هم به اشتراک بگذارید.

البته این برنامه هنوز در ایران فعال نشده است. این برنامه اکنون فقط برای کاربران هندی طراحی شده است. چون گوگل دیده است، کاربران هندیش علاقه بسیاری به یوتیوب دارند، و در بعضی نقاط هند دسترسی به اینترنت ضعیف است. پس گوگل برنامه‌ای را طراحی کرده تا بیشتر دل کاربران هندی را به دست آورد. گوگل به خوبی می‌داند هند چه منبع ثروت بزرگی به حساب می‌آید. جمعیت زیاد و نبودن قانونی دست و پا گیر در زمینه اینترنت، چه چیزی می‌تواند تا این اندازه برای شرکتی چون گوگل مفید باشد.

البته احتمالا در آینده حوزه این برنامه گسترده می‌شود و دیگر کشورها را نیز در بر می‌گیرد.

یوتیوب گو

منبع : وبلاگ یوتیوب

دیدگاه‌تان را بنویسید: