رگ خونی

چگونه گلبول‌های سفید رگ‌های خونی شما را پاره می‌کنند- و چطور رگ‌های خونی شما دوباره ترمیم می‌شود

گلبول‌های سفید دائما در حال پاره کردن دیواره‌های رگ‌های خونی هستند، اما این‌ها نگهبان‌های سیستم ایمنی بدن هستند که برای محافظت شما انجام وظیفه می‌کنند، زمانی که از طرق رگ‌های خونی به بافت‌های عفونت دیده می‌رسند، نیاز به راهی دارند تا وارد این بافت عفونی شوند تا پس از وارد شدن پادتن‌ها را بسازند و مهاجمان خارجی را بخورند.

دیواره رگ‌های خونی ذرات خارجی را دور نگه می‌دارد و خون، پلاسما و سلول‌های ایمنی در رگ‌های خونی کاملا می‌پوشاند.

اکنون دانشمندان کشف کرده‌اند که چگونه آنها بدون آسیب رساندن دائمی و جدی به سرخرگ‌ها این کار را انجام می‌دهند.

ابتدا، پژوهشگران تگ‌های فلورسنت را به هسته و فیبرهای ساختاری دیواره‌های رگ‌های خونی اضافه کردند. سپس پژوهشگران این فرآیند را با ویدیو  -میکروسکوپ دنبال کردند. آنها دریافتند که سلول‌های رگ‌های خونی بر خلاف آنچه که قبلا تصور می‌شد سازندگان شکاف‌هایی که گلبول‌های سفید ایجاد کردند نیستند. بلکه گلبول‌های سفید خودشان شکافی که ایجاد کردند را ترمیم می‌کنند.

گلبول‌های سفید با نرم کردن هسته حجیم‌شان و هل دادن آنها به جلولی لبه سلول‌ها، داربست‌های جداگانه در دیواره رگ‌های خونی جستجو می‌کنند و فشرده می‌شوند. این گزارش امروز در ژورنال گزارش‌های سلول منتشر شد.

گلبول‌های سفید الیاف نخ مانند از دیواره رگ‌های خونی را به آسانی می‌توانند بعدا به عنوان بخشی از رویه نگهداری از سلول تعمیر کنند. پژوهشگران امیدوارند از کشف آنها برای درک بهتر اینکه چگونه سلول‌های سرطانی به رگ خون می‌رود و از آنجا در سراسر بدن پخش می‌شود کمک کند.

منبع: ساینس

دیدگاه‌تان را بنویسید: