چطور پهنای باند را با کم کردن کیفیت تصاویر در iMessage افزایش دهیم

تصاویری که در iMessage می‌فرستید ممکن است هم حجم اینترنت زیادی بخواهد هم فضای گوشی شما را زیاد پر کند. با این حال اگر نیاز نیست تصاویر بسیار با کیفیت بفرستید، بد نیست بدانید iOS 10 روشی برای کاهش اندازه تصاویر ارسالی را فراهم کرده است.

شما می‌توانید تصاویر و عکس‌هایتان را با دوستان و خانواده‌تان از طریق iMessage  به اشتراک بگذارید، اما حتما نیاز نیست که حتما تصویر ۱-۲ مگابایتی را بفرستید، مخصوصا اگر این تصویر شما تنها یکبار دیده می‌شود و ذخیره هم نمی‌شود. این دو تصویر بالا را ببینید هر دو در یک پیام یک اندازه دلپذیر به نظر می‌رسند، اما اندازه و حجم‌شان همان‌طور که در زیر می‌بینید با هم بسیار متفاوت است.

650x473x01_image_file_sizes-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-17qrn4oraz

البته، اگر می‌خواهید تصویری که می‌فرستید، ذخیره، چاپ و قاب گرفته شود، نیاز است که تصویر بسیار با کیفیتی بفرستید. اما برای تصاویر تفریحی این گزینه مفید است.

نکته: این ویژگی‌ها تنها برای ارسال پیام در iMessage به دیگر کاربران آیفون است.

در Home screen گوشی‌تان تب Settings را انتخاب کنید.

325x290x02_tapping_settings-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-grxxscabv8

در صفحه تنظیمات تب Messages را انتخاب کنید.

325x307x03_tapping_messages-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-aaivqtz6z1

در صفحه Messages به پایین اسکرول کنید و تب Low Quality Image Mode را به فعال کنید (رنگ گزینه سبز می‌شود). اکنون هر تصویری که در iMessage می‌فرستید با کیفیت کمتر و حجم کمتر فرستاده می‌شود.

325x578x04_turn_on_low_quality_image_mode-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-el1qnwziyk

به یاد داشته باشید با این کار هر تصویری که در iMessage  می‌فرستید با کیفیت کم ارسال می‌شود، پس اگر می‌خواهید تصویر با کیفیتی بفرستید، دوباره گزینه‌ای که فعال کردید را غیر فعال کنید.

دیدگاه‌تان را بنویسید: