تبدیل تلوزیون به صفحه نمایش کامپیوتر

چطور از تلوزیون به عنوان صفحه نمایشگر کامپیوتر استفاده کنیم؟

انعکاس نمایشگر لبتاپ یا نمایشگر کامپیوترتان روی تلوزیون بسیار ساده است، گمان می‌کنم بدانید چطوری انجامش می‌دهند. اینجا چند روش برای اینکار هم به صورت با سیم و هم بی سیم آورده شده است.

روشی باسیم رایجتر است، اگرچه نیاز به یک کابل HDMI و احتمالا یک آداپتور برای کامپیوترتان دارید. روش بی‌سیم هم به خوبی کار می‌کند- فقط کامل کامل نیست.

کابل HDMI احتمالا همراه با یک آداپتور

یک کابل استاندارد HDMI هنوز بهترین روش برای قرار دادن صفحه نمایش کامپیوتر روی تلوزیون است. اگر کامپیوترتان در اتاق نشیمن زیر تلوزیون قرار دارد به راحتی می‌توانید از صفحه نمایش تلوزیون به نمایشگر ثانویه استفاده کنید.

خیلی ساده است. احتمالا یک کابل HDMI  دارید- اگر ندارید، می‌توانید به راحتی یک کابل HDMI  را بخرید. یک سر این کابل را به تلوزیون بزنید و سر دیگرش را به کامپیوترتان و تمام همه چی انجام شد!  همچنین می‌توانید از گزینه‌هایی در نمایشگر کامپیوترتان برای تنظیم چگونه کار کردن نمایشگر تلوزیون استفاده کنید. اینکه آیا تنها انعکاس صفحه دسکتاپ باشد یا به عنوان دسکتاپ دوم کار کند.

تبدیل تلوزیون به صفحه نمایش کامپیوتر

این نظری است. در عمل، بیشتر لبتاپ‌ها مدرن پورت HDMI  کوچکی دارند، در حالی که پورت تلوزیون‌ها بزرگ است. در اینجور مواقع لازم به یک آداپتور نیاز دارید.

بسیاری از لبتاپ‌ها-از مک‌بوک‌های اپل تا سورفیس پرو مایکروسافت- یک پورت “Mini DisplayPort” به جای پورت HDMI دارند. شما باید یک آداپتور Mini DisplayPort به HDMI  بخرید که البته قیمت زیاد ندارند. با این آداپتورها به راحتی لبتاپ به دیگر پورت HDMI  نمایشگر متصل می‌شود. قبل از خرید هر نوع آداپتوری پورت لبتاپتون را چک کنید.

 

تبدیل تلوزیون به صفحه نمایش کامپیوتر

تلوزیون‌ها و کامپیوترهای بسیار قدیمی ممکن است اصلا پورت HDMI نداشته باشند. و به جای آن کابل‌های چون DVI  و VGA را داشته باشند. تلوزیون‌های و کامپیوترهای مدرن از HDMI  پشتیبانی می‌کنند. شما هم اگر احتمالش هست از مدرن‌ها استفاده کنید.

روش بیسیم

گوگل کرومکست روشی آسان برای نمایش کامپیوتر در تلوزیون بدن هیچ کابلی است. این ابزار را هم می‌توانید از فروشگاه‌ها بخرید. میزان کیفیت آن بستگی به قدرت کامپیوتر، وای فای و عوامل دیگر دارد. این روش به خوبی روش اتصال HDMI  نیست. اما راحت‌تر است.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید: