کتاب کسب و کار الکترونیکی

معرفی کتاب: استراتژی‌هایی برای کسب و کار الکترونیکی

افراد بسیار به شدت علاقه‌مند به کسب و کار الکترونیکی و درآمد از طریق اینترنت هستند. و بسیاری از مدیران کسب و کارها می‌دانند که ارزش این حوزه چقدر در ارتقای کسب و کاری آنها موثر است. یکی از کتاب‌های خوب در این زمینه که به شما بینش‌های خوبی می‌دهد کتاب استراتژی‌هایی برای کسب و کار الکترونیکی – ایجاد ارزش طریق تجارت موبایل و الکترونیک است. بیاییم سیری در این کتاب بزنیم.

این کتاب نوشته دو متخصص این حوزه اشخاصی به نام توفیق جلاصی و آلبرشت اندرس است. توفیق جلاصی در نیویورک و پاریس مشغول به تدریس در دانشگاه‌های این کشورها به عنوان پروفسور کسب و کار الکترونیکی بوده است. وی پس از به قدرت رسیدن مهدی جمعه در تونس، پس از ۳۵ سال به کشورش تونس بازگشت و به مقام وزیر آموزش عالی منصوب شد. آلبرشت اندرس استادیار مدیریت استراتژیک در دانشگاه نورنبرگ در آلمان است.

مولف رهبر این کتاب جلاصی است و این کتاب را با همکاری اندرس برای تدریس در دانشگاه‌ها نوشته است. نظرات موافق و مخالف برای این کتاب وجود دارد. مخالفان عقیده دارند که این کتاب می‌توانسته به روزتر نوشته بشود، و موافقین می‌گویند که کتاب بسیار خوب مدیریت استراتژي را توضیح داده و بسیار عالی به کار دانشجویان ارشد رشته‌های مرتبط با کسب و کار الکترونیکی و مدیریت می‌آید. ظاهرا بیشتر موافقین از دانشجویان توفیق جلاصی هستند، که از کلاس درس او بسیار راضیند.

و اما درون این کتاب، کتاب با تعریف استراتژی، مدیریت استراتژی و کسب و کار الکترونیکی کارش را آغاز کرده است، و در سراسر کتاب تقریبا به همین موضوع‌ها پرداخته است. چیزهایی که شاید شما را دلزده کند، اما اگر مدیر یک کسب و کار هستید و یا می‌خواهید برای خودتان یک کسب و کار به پا کنید، مطمئن باشید با خواندن این کتاب حداقل بینش‌های بیشتری نسبت به کسب و کار الکترونیکی پیدا می‌کنید.

این کتاب را امیر هوشنگ تاج فر و محمد مهدی پرهیزکار از اعضای هیئت علمی پیام نور به زبان فارسی برگردانده‌اند. در دانشگاه‌های پیام نور در مقطع ارشد این کتاب تدریس می‌شود. کیفیت ترجمه مطلوب است. عنوان ترجمه شده این کتاب مدیریت استراتژیک در فناوری اطلاعات و کسب و کار الکترونیکی است.

لینک دانلود متن انگلیسی کتاب

ویرایش جدیدتری از این کتاب وجود دارد که خود جلاصی آن را نوشته است: لینک کتاب در آمازون

ناشر این کتاب Prentice Hall  است که از ناشران کتاب‌های آموزشی است.

دیدگاه‌تان را بنویسید: