لاوابیت

لاوابیت سرویس ایمیل مشهور و امن دوباره شروع به کار کرد

لاوابیت یکی از شرکت‌های ارئه دهنده سرویس ایمیل است که توسط لادار لویسن در سال ۲۰۰۴ ایجاد شد. این سرویس ایمیل به دلیل داشتن ضریب امنیتی بالا مشهور بود. تعداد مشترکان این سرویس به بیش از ۴۰۰ هزار نفر می‌رسید.

لاوابیت در ۲۰۱۳ به دلیل همکاری نکردن با دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا مجبور می‌شود به کار خود پایان دهد، اما این سرویس اکنون دوباره سر پا شده است.

لاوابیت پیشنهاد حفاظتی شامل رمزنگاری کلید عمومی را به کاربرانش داده بود. قدرت امنیت آن در سطحی بود که حتی برای ماموران اطلاعاتی نیز شکستن آنها بسیار دشوار بود. لوینسن در ۲۰۱۳ در حالی سرویسش را تعطیل کرد که دارای حساب‌های رایگان و پولی با ظرفیت بین ۱۲۸ مگابایت تا ۸۸ گیگابایت و ۴۱۰۰۰۰۰ کاربر بود.

لادار لوینسن موسس لاوابیت امروز را روز احیای مجدد لاوابیت اعلام کرده است. لویسن می‌گوید در ۲۰۱۳ دولت آمریکا به دلیل استفاده ادوارد اسنودن (افشاگر شنودهای آمریکا) از این سرویس، لاوابیت را ملزم به در اختیار دادن اطلاعات کاربرانش می‌کند یا اینکه باید تعطیل شود. لوینسن می‌گوید من بین دو سر راهی نقض حقوق کاربران و تعطیلی لاوابیت قرار گرفتم و آزادی را انتخاب کردم.

اکنون لوینسون موفق شده است مجوز راه‌اندازی دوباره این سرویس را بگیرد.

لوینسون در راه‌اندازی دوباره لاوابیت می‌گوید« امروز ما به نسل جدیدی از امنیت و حریم خصوصی ایمیل سفر می‌کنیم. در ۲۰۱۴ من با کمک کیک‌استارتر، توسعه محیط پیام اینترنتی سیاه (DIME) که انقلابی در زمینه استانداردهای جهانی رمزگذاری انتها به انتها است را شروع کردم . DIME سرور میل رایگان و منبع باز است. امروز با افتخار اعلام می‌کنم که DIME  و Magma  را منتشر می‌کنم.»

DIME فراهم آورنده حالت‌های چندگانه امنیتی است که کاملا متفاوت از هر پلت فرم رمزگذاری شده دیگری است که مشکلات امنیتی که دیگر سرویس‌ها نادیده گرفتند را حل می‌کند. DIME  به گونه‌ای طراحی شده است که نشت از ابرداده را به حداقل می‌رساند. همچنین به اندازه کافی ایمن و انعطاف پذیر است که کاربران می‌توانند بدون دانستن رمزنگاری از ایمیل استفاده کنند.

لوینسون بیان کرده که کاربران قدیمی این سرویس می‌توانند به حساب‌هایشان دسترسی داشته باشند. اکنون لاوابیت از این آدرس در دسترس است.

دیدگاه‌تان را بنویسید: