کلاهبرداری در تلگرام

فروش شال متبرک از ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان توسط کلاهبردان در تلگرام

در گزارشی از باشگاه خبرنگاران جوان آمده بود، که برخی از کلاه‌برداران از تلگرام استفاده کردند تا با فروش شال‌ها متبرک به پول‌ خوبی برسند.

این کلاه‌بردارهای دو جوانی بودند، که به گفته این گزارش اصلا خادم حرم نبودند. این دو جوان به بهانه‌های مختلف چون زیارت نیابتی حرم مطهر، ایجاد مسابقه‌های صوری و فروش شال‌های متبرک شده با ضریح حضرت رضا (ع)، مبالغ خوبی از سرتاسر ایران گرفتند. جالب است که این دو جوان اصلا سوی سابقه‌ای ندارند.

برای جلب اعتماد افراد، با زدن کانالی به نام «خادمان امام رضا(ع)» عکس‌هایی از مراحل متبرک سازی این شال‌ها از زمان خرید تا مرحله نهایی برای افراد مختلف ارسال می‌کردند. قیمت این شال‌های متبر از ۲۵ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان متفاوت بود.

علاوه بر فروش این شال‌ها، این دو فرد روزهای برای زیارت نیابتی، از سوی افرادی که خارج از مشهد بودند و آرزو و شوق زیارت امام رضا (ع) را داشتند ثبت نام می‌کردند.

سرانجام  از این دو فرد به واحد حراست آستان قدس رضوی مبتنی بر کلاهبرداری در تلگرام شکایت می‌شود. اینک دستور رسیدگی به این پرونده از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به پلیس فتا صادر شده است، تا پلیس فتا این دو فرد را شناسایی و دستگیر کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

با چند تا ترفند ساده با اینترنت خوری تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی مقابله کنید

کالگرام خوب یا بد – برنامه‌ای برای افزودن ویژگی صوتی به تلگرام – همراه دانلود

یک راهکاری راحت برای ایجاد یک نظرسنجی عالی در چت، کانال و گروه تلگرام

تمام چیزهایی که باید در رابطه با تلگرام بدانید

مجموعه کامل استیکر فارسی برای تلگرام و آموزش چگونگی ساخت استیکرها

دانلود تلگرام برای گوشی‌های جاوا و سیمبین

شبکه‌های اجتماعی دانشگاهی برای اشتراک‌گذاری دانش

دیدگاه‌تان را بنویسید: