رمزگذاری روی پوشه

پوشه‌هایتان را با استفاده از (cryptkeeper ) رمزگذاری کنید

به آسانی قفلی روی پوشه‌هایتان در کامپیوتر لینوکس‌تان بگذارید. روشی آسان‌تر از کریپت کیپر برای رمزگذاری روی پوشه‌ها وجود ندارد. یک نرم‌افزار بسیار ساده که کار قفل گذاری را روی پوشه‌های شخصی آسان می‌سازد. فقط به کریپت کیپر بگویید می‌خواهید پوشه‌تان را با رمزی که دوست دارید قفل کنید.

به غیر از این نرم‌افزار، نرم‌افزار تروکریپت (Truecrypt) است که پوشه‌ها را قفل می‌کند دیگر افراد به آن دسترسی داشته باشند. این برنامه عالی برای مک، ویندوز و لینوکس است. اما در اینجا کریپت کیپر می‌پردازیم.

کریپت کیپر مزایای خاص خودش را دارد و کارش را به خوبی انجام می‌دهد. اگر می‌خواهید پوشه‌ای را از چشم افراد کنجکاو قفل کنید، کریپت کیپر این کار را برایتان می‌کند. از آنجا که تمام کریپت کیپر تنها همین است آن را بسیار ساده‌تر از نرم‌افزارهایی چون تروکریپت ساخته است.

قفل پوشه‌هایتان

کریپت کیپر را در سینی سیستم‌تان اجرا کنید. روی این آیکون کلیک کنید تا درایورهای قفل شده‌تان را ببینید.

اولین بار که کلیک می‌کنید این پیش فرض‌ها را می‌بینید. اگر اخیرا فایل EncFS  داشته‌اید به آسانی می‌توانید آن را وارد کنید. اگر نمی‌دانید معنیش چی است به سادگی روی “New Encrypted Folder” کلیک کنید.

جایی که می‌خواهد پوشه رمز گذاری شده شما قرار بگیرد و همین طور نامش را تعیین کنید. سپس رمزی را برای پوشه‌تان انتخاب کنید. دقت کنید که رمز خوبی انتخاب کنید که فراموشش نکنید چون اگر فراموش کردید راهی برای دسترسی به پوشه‌تان ندارید.

 

زمانی که پوشه قفل شده را ایجاد کردید می‌توانید آن را در مرورگر فایل‌تان ببینید:

می‌توانید فایل‌ها را به آسانی به این پوشه انتقال بدهید. انتقال فایل‌های بزرگ ممکن کمی زمان‌بر باشد اما ارزش ایمنیش را دارد.

نصب

نصب نرم‌افزار روی لینوکس بسیار آسان است، فقط مدیر بسته سیستم‌تان را اجرا کنید و بسته “cryptkeeper” را نصب کنید. زمانی که آن را نصب کردید می‌توانید آن را در منوی‌تان ببینید.

دیدگاه‌تان را بنویسید: