شیرشاه

شیرشاه از کارتون‌های موفق والت دیزنی دوباره از نو برای مخاطبان امروز ساخته می‌شود

شما را نمی‌دانم اما من هنوز که هنوز است بسیار از شیرشاه خوشم می‌آید، این انیمیشن همیشه یکی از محبوب‌ترین‌ها برای من بود. شیر شاه از محصولات دیزنی است.

داستان این کارتون، از چندین اثر هنری معروف از جمله قصه‌های پیامبران و نمایش‌ نامه‌های ویلیام شکسپیر گرفته شده است. شیری به نام اسکار قصد دارد پادشاهی جنگل را از برادرش موفاسا بگیرد. او می‌داند پس از موفاسا پسر موفاسا، سیمبا به پادشاهی می‌رسد. اسکار، موفاسا را می‌کشد و سیمبا را فراری می‌دهد. سیمبا بزرگ می‌شود و برمی‌گردد تا انتقام پدرش و تخت و تاجش را از اسکار بگیرد.

داستان این اثر، برگرفته از چندین اثر هنری معروف از قصه‌های پیامبران گرفته تا نمایش نامه‌های ویلیام شکسپیر است. شیری به نام اسکار که در صدد پادشاهی جنگل است (که این سمت به برادرش موفاسا رسیده و در آینده به پسر موفاسا، سیمبا می‌رسد) او موفاسا را می‌کشد و برادرزاده‌اش سیمبا را فراری می‌دهد و سیمبا در آینده بزرگ می‌شود و می‌آید تا انتقام تاج و تختش و البته پدرش را از اسکار بگیرد.

دیزنی از شرکت‌های بزرگ رسانه‌ای و سرگرمی دنیا است. این شرکت انیمیشن‌ها و کارتون‌های خاطره‌ انگیری چون، سفید برفی و هفت کوتوله، پینوکیو، بامبی، رابین‌هود، سیندرلا، شیر شاه، اتومبیل‌‌ها، جایی برای پیرمرد‌ها نیست، بیل را بکش، دزدان دریایی کارائیب ساخته است، که البته این‌ها فقط بخش کوچکی از آثار این شرکت رسانه‌ای هستند.

گزاشی در روزنامه مشرق چاپ شده که بیان می‌کند شرکت والت دیزنی یک شرکت شیطان پرست، فراموسونی و ترویج دهنده همجنس بازی است،  یک سری عکس‌های کارتونی را برای مدرک نشان داده است. البته این را باید اضافه کنم که مشرق به هیچ منبعی استناد نکرده است.

شیرشاه از کارهای موفق دیزنی بوده است، که هنوز نامش به فراموشی نرفته است. دیزنی قصد دارد تا بار دیگر شیر شاه را بر سر زبان‌ها بیندازد، مراحل نسخه بازسازی آن هم به سرعت در حال پیشروی است.

پروژه بازسازی شیرشاه به کارگردانی جان فاورو در حال پیش‌روی است. احتمالا این کار به خاطر موفقیت قابل توجهی است که «کتاب جنگل» به کارگردانی فاورو به همراه داشته است. کتاب جنگل از حوالی فرودین ماه امسال به بازار عرضه گشت و تا امروز ۹۶۵.۸ میلیون دلار به فروش رفته است.

البته شیرشاه تنها اثر قدیمی نیست که والت دیزنی قصد بازسازیش را دارد. والت دیزنی قصد دارد تا آثار قدیمیش را مثل همین کتاب جنگل، سیندرلا و … را برای مخاطبان امروز بازسازی کند. از پروژه‌های دیگر دیزنی می‌توان فیلم «دیو و دلبر» نام برد که قرار در ۲۰۱۷ با حضور واتسن اکران گردد.

قرار است شیرشاه مانند دیو و دلبر با همان موسیقی‌های اصلی کارتون قدیمی به نمایش در آید. البته این را اضافه کنم، دیزنی تایید نکرده است که در دنباله کتاب جنگل جان فاروو همکاری می‌کند یا نه. و همین‌طور هیچ تاریخ مشخصی برای انتشار شیرشاه و دنباله کتاب جنگل مشخص نگردیده است.

دیدگاه‌تان را بنویسید: