پایتون

سلام دنیا! برنامه نویسی را با پایتون شروع کنید

سریع! کدام زبان برنامه‌نویسی است که می‌توانید با آن برنامه‌های نوشته شده با آن را روی هر پلتفرم محبوبی اجرا کنید؟ بله، آن پایتون است. یک چیز شگفت آورانه در مورد پایتون این است که شما واقعا می‌توانید با آن یک برنامه را روی یک پلتفرم بنوسید و روی هر پلتفرمی که دوست داشته باشید استفاده کنید. بر خلاف دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی که تنها وعده آزادی و استقلال از پلتفرم‌ها می‌دهند، پایتون واقعا استقلال پلتفرمی را ممکن می‌سازد، اگر باور ندارید امتحانش کنید.

پایتون روی خوانا بودن کدها تاکید می‌کند و نحو و دستورات مختصری دارد که شما را کمک می‌کند تا یک برنامه با چند خط کمتر نسبت به بقیه زبان‌های برنامه‌نویسی بنوسید. به علاوه به دلیل روش پایتون شما می‌توانید تمام زمینه‌هایی که به وسیله غیر برنامه نویسی انجام می‌شود را با پایتون انجام دهید. بعضی‌ها پایتون را به مانند یک زبان توصیفی می‌بینند، اما پایتون واقعا خیلی بیشتر از این‌ها است. در نوشتارهای بعدی به مشاغلی که پایتون در آنها کاربرد دارد اشاره‌ای می‌‌شود.

در مورد این سری آموزشی

در اینجا به سرعت چگونگی کار با پایتون را می‌آموزید. همچنان که از آن در کار اصلی‌تان و روی پلتفرم‌تان که هر چیزی می‌تواند باشد استفاده می‌کند، آن را به سرعت یاد می‌گیرید. بر خلاف بیشتر کتاب‌ها و نوشته‌ها در رابطه با این موضوع، این یکی به شما نشان می‌دهد که چرا پایتون با دیگر زبان‌ها متفاوت است و چطور می‌توانید از پایتون برای کارهای غیر برنامه‌نویسی استفاده کنید.آنچه را که نیاز دارید از ابتدا می‌فهمید. برای این کار از از مثال‌ها و سر و کار خوب با زمان اجرای واقعی کارهای مفید استفاده شده است. حتی نصب پایتون روی سیستم مخصوص خودتان شرح داده می‌شود.

پس از نصب آن روی سیستم‌تان اصول اولیه کار با پایتون را می‌آموزید. بعد از مطالعه کامل این سری آموزشی و کار کردن با مثال‌های جذاب می‌توانید برنامه‌های ساده‌ای بنوسید و کارهایی چون ارسال ایمیل با استفاده از پایتون را انجام دهید. نه، شما متخصص پایتون نمی‌شوید، بلکه قادر خواهید بود نیازهای خاصتان را در محیط کارتان برطرف کنید. برای جذاب‌تر و آسان‌تر نشان دادن این آموزش از موارد زیر استفاده می‌شود:

  • متنی که باید تایپ کنید را برجسته نمایش داده شده است. مگر در جاهایی که باید با لیستی از گام‌ها کار کنید: چون هر گام برجسته است متن دیگر برجسته نیست.

اگر یک کلمه‌ای در بخشی از یک دنباله مورب یا ایتالیک دیدید نیاز است که آن را با مقادیر دلخواه خودتان جایگزین کنید. برای مثال

“Type Your Name and press Enter,”

به جای Your Name باید نام خودتان را بنویسید.

پیش‌فرض‌ها

شاید برایتان مشکل باشد بدانید من چه فرضی در رابطه با شما دارم، چون هنوز ندیدمتون! من این فرضیات را در زیر آوردم.

مهم است که با پلتفرم و سیستمی استفاده می‌کنید آشنا باشید چون این آموزش راهنمای استفاده از سیستم شما نیست. (در نوشتارهایی در مورد نصب پایتون روی انواع پلتفرم‌ها توضیح داده می‌شود.) برای دادن حداکثر اطلاعات در مورد پایتون به شما، این آموزش هیچ بجثی روی مشکلات خاص پلتفرم‌ها نمی‌کند. واقعا لازم است چگونگی نصب و استفاده از برنامه‌ها را بدانید، و کارهای کلی با سیستم‌تان قبل از شروع کار با این آموزش بلد باشید.

این آموزش همچنین فرض می‌کند که شما می‌توانید چیزهایی در اینترنت پیدا کنید. برای آشنایی و یادگیری بیشتر به منابع مفید در خصوص یادگیری پایتون ارجاع داده شده است. با این حال منابع اضافی تنها اگر فکر کردید به کارتان می‌خورد می‌تواند برایتان مفید باشد.

از اینجا به کجا

این زمان شروع برنامه‌نویسی شما با ماجراهای پایتون است! اگر تازه‌کار هستید باید فصل‌ها را از اول تا آخر بخوانید تا جذابانه پایتون را بیاموزید.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید: