کپچافا

سایت‌های کپی‌ کننده فارسی کپچافای مرده را زنده کردند

کپچافا، کپچای فارسی به تاریخ پیوست. اگر شما به سایت کپچای فارسی www.captchafa.com مراجعه کنید با صفحه‌ای مواجه می‌شوید که این دامنه را برای فروش گذاشته است. برای معرفی کپچافا متنی که اخیرا در وبلاگ‌ها و سایت‌های مختلف ایرانی منتشر شده است را می‌آورم. تعجب من از آنجاست که هیچ یک از این سایت‌ها به خود زحمت چک کردن حتی آدرس این سایت را نداده‌اند و یک راست مطلب را کپی کردند، برای اینکه مطمئن شوید کافیست کپچافا را در گوگل جستجو کیند.

معرفی کپچافا

این سایت‌ها مطلب مانند مطلب در سایتشان قرار دادند که ظاهرا سایتی از سایتی دیگر که چند سال پیش آن را منتشر کرده بود کپی کرده بود و سایت‌های دیگر فوری مثال برق و باد از آن کپی کردند.

مطمئنا با کپچاها آشنا هستید، همان کلمات بی معنی انگلیسی که بسیاری از سایت‌ها برای تایید امنیت و جلوگیری از ثبت‌نام ربات‌ها استفاده می‌کنند.

خیلی وقت‌ها این عبارات بی‌مفهوم خواندنشان خیلی سخت است، مخصوصا هم اینکه زبانشان هم فارسی نیست. برای حل این مشکل و خارج کردن کپچا انگلیسی از وب فارسی، کپچای فارسی پا به دنیای وب گذاشته است. کپچای فارسی خودش را کپچافا معرفی کرده است. با کپچافا به جای وارد کردن کلمات و عبارات بی معنی انگلیسی از کلمات معنی‌داری شیرین زبان فارسی استفاده می‌شود.

کپچافا مانند کپچا سامانه امنیتی برای مقابله با حمله‌های ربات‌ها، از چمله هکرهای ربایت و اسپم‌ها برای ورد به سایت است. کپچاهای بی‌معنی انگلیسی که به صورت ناواضح هستند، با اینکه برای امنیت طراحی شدند، اما کاربر را بسیار اذیت می‌کند.

این‌ها مطالبی بود که چندی پیش در سایت‌ها برای معرفی کپچافا نوشته شده بود. عجیب‌تر برای من این

مطلبی که اکثر کاربران در رابطه با کپچاها مطرح می کنند و از آن ناراضی هستند سخت خوانده شدن آن ها است که البته این میزان کجی و واضح نبودن برای تامین امنیت است.

اما این مطالب دیگر از آن کپچافا نیست. دامنه کپچافا اکنون با قیمت ۳ دلار ۳۹۵ سنت در هاگ‌دامین به فروش گذاشته شده است. اگر علاقه‌مند به زنده کردن کپچا فارسی هستید می‌توانید کپچافا یا اسمی کاملا فارسی را انتخاب کنید و خودتان این پروژه را با قدرت کلید بزنید.

دیدگاه‌تان را بنویسید: