دیوار افغانستان

دیوار پا از ایران فراتر نهاد و به افغانستان رسید، اینک دیوار را در افغانستان هم می‌بینید

مطمئنا با دیوار آشنا هستید، نه این دیواری که ساختمان‌ها را تشکیل می‌دهد منظورم دیواری است که روی آن تبلیغاتتان را می‌نویسید، آری سایت دیوار با نشانی http://divar.ir/

اما این سایت ایرانی خودش را تنها محدود به ایران نمی‌داند، بهترین و راحت‌ترین جایی که خارج از ایران می‌توانست حضور بیابد را انتخاب می‌کند. افغانستان، کشوری که اهالیش به زبان فارسی صحبت می‌کنند، و کم و بیش با اینترنت آشنا و دوست هستند.

اکنون سایت دیوار با نشانی http://divar.af/ برای افغانستان راه‌ اندازی شده است. دیوار افغانستان خودش را کاملا بومی افغانی کرده است، در آن از کلماتی به کار برده شده است که اهالی افغانستان به کار می‌برند. اکنون دیوار افغانستان برای کابل، هرات، مزار شریف، و قندهار در دسترس است، و کاربران افغان می‌تواننند تبلیغات‌شان را در دیوار افغانستان بگذارند و خرید و فروش کنند.

دیوار با تمرکز در دسترس دادن خدمتش در گوشی‌های هوشمند اندروید کارش را آغاز کرد. اکنون، بر بستر وب حضور دارد و برای سیستم عامل iOS  هم در دسترس است. کاربران دیوار چیزی حدود ۱۰ میلیون کار ماهانه فعال هستند. این میزان کاربر را هیچ یک از رقبای دیوار ندارند.

کاربران دیوار بیشتر شخصیت‌ها حقیقی و کاربران آنلاینی هستند که از آن برای خرید نیازمندیها یا فروش مستقیم کالای خود استفاده می‌کنند. برای این دسته از کاربران، بر خلاف روش سنتی مانند درج آگهی در روزنامه که نیاز به پرداخت هزینه بود، دیوار کاملا رایگان است.

دریافت روزانه بیش از ۱۰۰ هزار آگهی دیوار را نمایش‌دهنده معتبر نشان می‌دهد که علاوه بر بازدید میلیونی در کمترین زمان بهترین نتیجه را به خریدار و فروشنده می‌دهد.

کمی فراتر از کاربرانی برویم که می‌خواهند جنس تکی خودشان را مانند ماشین‌شان را بفروشند، در دیوار راهکاری برای پا گرفتن بیشتر کسب و کارهای کوچک است. این روزها فروشندگان هر صنفی با حضور در دسته بندی مربوط به خودشان می‌توانند کسب و کارشان را رونق ببخشند.

دنیای مجازی، دنیا بی‌مرزی است. دیوار از محدوده ایران پا فرا نهاده و اینک به افغانستان رسیده است. شاید چندی بعد دیوار با گسترش بیشترش به تاجیکستان و دیگر کشورها پا بنهد. و چه شیرین است موفقیت یک شرکت ایرانی.

دیدگاه‌تان را بنویسید: