جنگلی سبز در کویری خشک: بزرگترین درخت مصنوعی دنیا در دبی

امارات، کشوری با آب و هوای بسیار گرم و با کویرهای فراوان. مزه پول‌هایی که از گردشگری نصیب این کشور می‌شود هنوز زیر دندان‌هایشان است و همین انگیزه‌ای شده تا فضاهای جنگلی را در کویری خشک توسعه دهند.

در دبی بزرگترین درخت مصنوعی جهان وجود دارد که هدف از این کار ایجاد اکوسیستمی کاملا جدید در دبی امارات است. در ماه گذشته دبی جنگلی با ارتفاع چیزی حدود ۴۵ متر در ساختمانی شیشه‌ای رو کرد. این جنگل مصنوعی خانه‌ هزاران حشره، گیاه، حیوان و بزرگترین درخت مصنوعی جهان است.

این درخت در قلب این جنگل شیشه‌ای قرار گرفته است. ارتفاع این درخت ۲۴ متر است. محیط درونی این جنگل شیشه‌ای با محیط بیرونی‌اش کاملا متفاوت است. سیستم‌ها و دستگاه‌های گرانقیمت و پیشرفته‌ای برای کنترل هوا و رطوبت کار گذاشته شده‌اند. دمای درون این جنگل ۲۵ تا ۲۷ درجه سلیوس است، که اصلا با دمای شهر کویری دبی هیچ تناسبی ندارد.
حیوان‌های فراوانی به این جنگل آورده شده‌اند تا آن را محیطی جذاب کنند. آب‌نماها و آبشارهایی که از چندین طبقه سرازیر می‌شوند به همراه وجود درخت‌ها، خارپشت‌ها، مارها و پرندگان این فضا را برای هر گردشگری دلپذیر می‌کند.
برای کامل کردن امکانات این جنگل، مسئولینش کلاس‌های مختلفی از جمله آشنایی با پرندگان و حیوانات وحشی مناطق گرمسیری برگذار کرده‌اند.

دیدگاه‌تان را بنویسید: