گوگل درایو

تنها راهنمای گوگل درایو که نیاز است بخوانید

اگر دنبال ذخیره کردن فایل‌هایتان به صورت آنلاین هستید، یکی از بهترین این گزینه‌ها گوگل درایو است.

در اینجا راهنمای کاملی از اینکه چطور باید با این سرویس کار کنیم آورده شده است. همچنین در طول راه آموزش برخی از نکات و ترفندهای آن آورده شده است.

ناوبری‌ها: انواع فایل‌های پشتیبانی | دسترسی به گوگل درایو | فضای ذخیره‌سازیکار با گوگل درایوکاربری دسکتاپ | آپلود فایل‌ها و پوشه‌ها | دانلود فایل‌ها و پوشه‌ها | محدودیت اندازه فایل | ایجاد یک سند جدید | به اشتراک گذاری فایل‌ها و پوشه‌ها | همکاری | سازماندهی درایو | طرح بندی | برنامه‌های جزء سومی | عیب یابی | اشکالات گوگل درایو | دسترسی آفلاین به فایل‌ها

معرفی گوگل درایو

گوگل درایو در ۲۰۱۲ راه‌اندازی شد و از آن زمان تا کنون بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر ماهانه فعال را جذب کرد.

هدف این سرویس ذخیره‌ فایل‌های کاربران به صورت ابری بود، تا بتوانند از هر کامپیوتر یا گوشی متصل به اینترنتی در دنیا به آن دست داشته باشند. اواخر ۲۰۱۲ گوگل سرویس‌های گوگل داک (پردازشگر کلمه)، گوگل شیت (صفحه گسترده) و گوگل اسلاید (ارائه‌ها) را به این سرویس اضافه کرد تا گوگل درایو با قدرت بیشتر کارش را ادامه دهد.

دو قابلیت خیلی مهم گوگل درایو اشتراک‌گذاری فایل‌ها با کاربران غیر گوگل درایوی و همکاری زمان واقعی در تهیه اسناد است. می‌توان فایل‌ها را به صورت عمومی (لینکی که هر شخصی به آن دسترسی دارد) یا خصوصی (آدرس ایمیل خاص و / یا کاربران) به اشتراک گذاشت. اگر چه باید توجه کنید که فایل‌های خصوصی تنها با دارندگان حساب گوگل به اشتراک گذاشته می‌شود. در همکاری ایجاد اسناد، اسناد به صورت زنده به روز‌ رسانی می‌شوند – بنابراین هر کاربری قادر است تا ببیند که دیگر کاربران چه تغییراتی در متن داده‌اند.

پشتیبانی از انواع فایل‌ها

گوگل درایو طیف وسیعی از فایل‌ها را پشتیبانی می‌کند که می‌توان آنها را در نمایشگر کامپیوتر یا موبایل مشاهده کرد. این‌ها شامل تمامی فرمت‌های مایکروسافت آفیس، پی.دی.اف‌ ها، بیشتر فایل‌های تصویری (JPEG, PNG, GIF, TIFF, BMP, و WEBP) ، فایل‌های ویدیویی (MPEG4, 3GPP, MOV, AVI, MPEGPS, WMV, FLV, OGG, و WebM) ، فایل‌های صوتی (MP3, MPEG, WAV) ، فایل‌های فوتاشاپ، صفحات اپل، اتوکد، پست اسکریپت و فونت‌ها هستند.

فایل‌های پشتیبانی نشده نیز می‌توانند آپلود شوند، اما در وب قابل مشاهده نیستند. محدودیت ۵ ترابایتی برای اندازه فایل آپلودی وجود دارد.

 دسترسی به گوگل درایو

این سرویس کاربر وب است. برنام کروم، برای همزمان سازی دانلود فایل‌ها برای ویندوز، اپل، اواس ایکس، و تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند اندروید و آی.او.اس در دسترس است. کاربران لینوکس و گوشی‌های ویندوزی باید از نرم‌افزار سومی استفاده کنند چون گوگل برای آنها هیچ برنامه در دسترسی ندارد.

با پشتیبانی از برنامه‌های به غیر از گوگل امکانات گوگل درایو بهتر و بهتر شده است. ابتدا این افزونه‌ها تنها از وب استور کروم که در ۲۰۱۲ راه اندازی شد بودند، اما از اوایل ۲۰۱۳ این محدودیت برداشته شد.

حافضه ذخیره سازی

اکنون ابتدا ۱۵ گیگابات فضا رایگان است، و انواع گزینه‌های پرداختی دیگر در دسترس هستند، که از حافظه ۱۰۰ گیگاباتی یک ماهه با قیمت یک دلار و ۹۹ سنت شروع می‌شود و تا ۲۹۹ دلار و ۹۹ سنت ماهانه برای ۳۰ ترابایت ادامه دارد. البته گزینه‌های دیگری مانند خرید دو سالانه ۱ ترابایتی نیز وجود دارد.

کار با گوگل درایو

بیایید قابلیت‌های اصلی گوگل درایو و چگونگی کار با آنها را بررسی کنیم.

شروع

بیشتر کاربران گوگل درایو از طریق وب یا استفاده از پوشه‌ها در ویندوز پی.سی یا مک به آن دسترسی دارند.

برای شروع باید به  آدرس https://drive.google.com/drive/ بروید. اگر در گوگل حساب دارید، مستقیم وارد صفحه اصلی گوگل درایو می‌شود. اگر ندارید ابتدا باید ثبت‌نام کنید.

استفاده از گوگل درایو روی ویندوز و مک

اگر ترجیح می‌دهید از فولدر دسکتاپ برای همزمان‌سازی فایل‌ها و حساب‌تان استفاده کنید، ابتدا باید گوگل درایو را دانلود کنید. برای ایران محدودیت‌هایی دارد. می‌توانید با جستجو در وب نرم‌افزار گوگل درایو ارائه شده توسط وبسایت‌های فارسی را پیدا کنید.

google-drive-download-for-windows-640x419

 

آپلود فایل‌ها و پوشه‌ها

برای آپلود می‌توانید از دو روش استفاده کنید.

اول، می‌توانید فایل‌ها یا پوشه‌هایی را که می‌خواهید به درون پنجره گوگل درایو بکشید تا آپلود آنها شروع شود.

google-drive-drag-and-drop-upload-640x412

روش دوم هم استفاده از منوهاست. روی New در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید، و برای آپلود فایل‌ها Folder Upload و برای آپلود پوشه‌ها Folder Upload را انتخاب کنید.

google-drive-menu-upload-640x415

 

فرایند آپلود در پنجره‌ای در گوشه پایین سمت راست نمایش داده می‌شود.

google-drive-upload-status

 دانلود فایل‌هاو پوشه‌ها

دانلود فایل‌ها نیز بسیار ساده است، می‌توانید یک فایل‌ یا تمام پوشه‌ها را دانلود کنید.

موردی که می‌خواهید دانلود شود را انتخاب کنید، رویش کلیک راست کنید و Download را انتخاب کنید. یا روی سه نشان عمودی More Actions کلیک کنید و Download را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید بیش از یک فایل یا پوشه را دانلود کنید، Ctrl (Windows) یا Cmd(Mac) را بگیرید و بر روی همه فایل‌هایی که می‌خواهید کلیک کنید.

google-drive-download-file-640x414

اگر فایل‌ها انتخاب شده بیشتر از یک خد معینی هستند، گوگل درایو به طور خودکار آنها را با زیپ فشرده می‌کند.

محدودیت اندازه فایل‌ها

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، اندازه فایل‌ها برای آپلود محدودیت دارد.

گوگل درایو فایل‌های بیش از ۵ ترابایت را پشتیبانی نمی‌کند. فایل‌های در فرمت‌های گوگل محدودیت‌هایخاص خودشان را دارند.

 • گوگل داک: ۵۰ مگابایت و ۱ میلیون و ۲۴ هزار کلمه
 • گوگل شیت: ۲ میلیون سلول
 • گوگل اسلاید: ۱۰۰ مگابایت
 • گوگل دراویینگ: بدون محدودیت

ایجاد سند جدید

ایجاد سند جدید در گوگل درایو فرایندی سر راست و مستقیم است.

روی New  در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و نوع فایلی که می‌خواهید ایجاد کنید را انتخاب کنید. فورا فایلی خالی ایجاد و  آماده برای کار کردن می‌شود.

برای تغییر نام سند روی “Untitled Document” و نام فایل را وارد کنید.

google-drive-rename-file-2

هر تغییری که بدهید فوری ذخیره می‌شود، و سند در حساب گوگل درایو‌تان همزمان سازی می‌شود.

همچنین می‌توانید یک سند غیر گوگلی ایجاد کنید، برای این کار روی More کلیک کنید و برنامه بخش سومی که برای این کار نصب کرده‌اید را انتخاب کنید. همچنین با گوگل داکیومنت، هر تغییری که با برنامه بخش سومی ایجاد به طور خودکار ذخیره می‌شود.

google-drive-connect-app-640x474

برنامه‌های بخش سومی را می‌توانید از بخش وب استور گوگل یا با دنبال کردن New > More > Connect more apps from within Google Drive اضافه کنید. برای حذف این برنامه‌ها از حساب‌تان به منو Settings  در گوشه بالای سمت راست بروید، و سپس تب Managing Apps را انتخاب کنید. برای پیدا کردن برنامه‌ای که می‌خواهید حذف کنید به پایین اسکرول کنید، روی Options و Disconnect from Drive را از منو پایین کشویی انتخاب کنید.

google-drive-disconnect-app-640x344

به اشتراک گذاری فایل‌هاو پوشه‌ها

اشتراک گذاری فایل‌ها و پوشه‌ها با دیگر کاربران در گوگل درایو افسانه‌ای آسان است. با اشتراک گذاری یک فایل دیگران می‌توانند آن را بخوانند، ویرایش کنند، نظر بدهند.

برای اشتراک گذاری، مواردی که می‌خواهید به اشتراک گذاشته شوند را انتخاب کنید و روی آیکون اشترک گذاری کلیک کنید یا روی آن کلیک راست کنید و Share را انتخاب کنید.

یک پنجره پاپ آپ برایتان باز می‌شود و اجازه شخصی سازی تنظیمات اشتراک را به شما می‌دهد.

می‌توانید با کلیک روی Get sharable link در بالای گوشه سمت راست یک لینک قابل اشتراک گذاری بگیرید، یا ایمیل اشخاصی که می‌خواهید فایل‌ را با آنها به اشتراک بگذارید را در جعبه پایین وارد کنید.

google-drive-share-document

گزینه‌های لازم را با استفاده از منوی پایین کشویی مرتبط انتخاب کنید.

اگر گرفتن یک لینک را انتخاب کردید، با استفاده از آن لینک هر شخصی می‌تواند به فایل شما دسترسی داشته باشد. اگر ایمیل شخصی برای اشتراک گذاری وارد کردید به شخص ایمیلی برای دسترسی به فایل فرستاده می‌شود.

هر کسی می‌تواند فایل را برای کامل شدن ویرایش کند. اما تنها صاحب فایل قادر به حذف سند است. برای تغیر صاحب سند می‌توانید با استفاده از منوی پایین کشویی و انتخاب نام شخصی که با او فایل را به اشتراک گذاشتید و Is owner را انتخاب کنید تا آن شخص صاحب سند شود.

google-drive-sharing-rights-640x292-1

روی Advanced  در بالا گوشه سمت راست کلیک کنید تا پنجره پاپ آپ برای تنظیمات صاحب فایل باز شود. در اینجا می‌توانید گزینه‌هایی برای تنظیمات دانلود کردن، پرینت گرفتن، کپی فایل و افزودن سهم افراد جدید در فایل است.

برای متوقت کردن اشتراک گذاری یک فایل اگر از طریق ایمیل اشتراک گذاری شما انجام شده است، روی “X”  کنار نام شخصی  که می‌خواهید از اشتراک گذاری حذف شود کلیک کنید، اگر یک لینک اشتراک گذاری تعریف کرده‌ایند از منوی پایین کشویی OFF – only specific people can access را انتخاب کنید.

google-drive-cancel-sharing

در آخر، فایل‌های اشتراک گذاشته با خودتان را، می‌توانید زیر Shared with me در منوی اصلی سمت چپ ببینید.

همکاری

اگر می‌خواهید یک سند را همراه با دوستان‌ و همکارانتان بنویسید و کامل کنید، گوگل درایو امکانات خوبی برایتان قرار داده است.

هر تغییر که در سند داده می‌شود به طور خودکار در رابط کاربری گوگل درایو نمایش داده می‌شود. برای دیدن تاریخچه تمام تغییرات انجام شده در فایل‌ها، روی آیکون Information کلیک کنید و سپس به قسمت مهره‌ مانند تنظیمات بروید. برای دیدن تغییرات یک فایل مطمئن شوید که فایل را قبل از اینکه روی Information  کلیک کنید های‌لایت کرده‌اید.

google-drive-document-history-640x432

در یک زمان تنها ۵۰ نفر می‌توانند یک فایل را ویرایش کنند، و یک فایل را تنها با ۲۰۰ نفر می‌توانید به اشترا بگذارید. برای اینکه اجازه دهید افراد بیشتری روی سند کار کنند Anyone with the link یا Public on the web را از Share > Advanced > Change… پیدا کنید.

دسترسی آفلاین به فایل‌ها

با گوگل درایو می‌توانید فایل‌ها را آفلاین ببینید و ویرایش کنید، این گزینه برای وقتی که در سفر هستید و دسترسی به اینترنت ندارید بسیار مناسب است.

دسترسی آفلاین برای هر دستگاه کنترل شده است. برای روشن کردن دسترسی آفلاین از کامپیوتری که الان روشنش کرده‌اید، نیاز به دسترسی به منو تنظیمات با کلیک کردن روی آیکون چرخ دنده در بالا گوشه سمت راست و انتخاب Settings دارید.

سپس Sync Google Docs, Sheets, Slides and Drawings files to this computer so that you can edit offline را  تیک بزنید.

google-drive-offline-access-640x349

همان طور که در زیر این گزینه هشدار داده است، شما نباید این گزینه‌ را در هنگام استفاده از کامپیوترهای عمومی تیک بزنید.

بعد از فعل کرد آن، نیاز به گوگل کروم برای دسترسی طبیعی به گوگل درایو دارید. این گزینه در دیگر مرورگرها کار نمی‌کند.

هر کاری که به صورت آفلاین در گوگل درایو انجام دادید، هنگامی که به اینترنت وصل شدید به صورت خودکار ذخیره می‌شود.

تنها می‌توانید به گوگل داک، گوگل شیتس، گوگل اسلاید و گوگل دراویینگ در حالت آفلاین دسترسی داشته باشید. سایت‌های گوگل، گوگل فرم، آپلود تصاویر، پوشه، و فایل‌های پی.دی.اف در حالت آفلاین در دسترس نیستند.

سازماندهی درایو‌تان

می‌توانید گوگل درایوتان را با گزینه‌های بسیار متفاوت بهتر از پوشه‌ها و فایل‌های‌تان در دسکتاپ سازمندهی کنید.

با کلیک بر New > Folder پوشه جدیدی بسازید، یا در صفحه گوگل درایو کلیک راست کنید و New Folder را انتخاب کنید. زمانی که پوشه‌تان ساخته شد، برای اضافه کردن فایل‌ها به آن می‌توانید فایل‌ها را به آن بکشید.

همچنین می‌توانید موردهای مهم را ستاره‌دار کنید. برای این کار روی مرودی که می‌خواهید ستاره‌دار شود کلیک راست کنید و Add star را انتخاب کنید، یا می‌توانی از منوی More actions برای این کار استفاده کنید.

هرمورد به ستاره‌دار شده گذاشته شده زیر Starred در منوی سمت چپ لیست می‌شود.

انتخاب قالب و طراحی

می‌توانید دو لایه دیداری قالب شبکه‌ای یا قالب لیستی را انتخاب کنید. تصویر زیر را ببینید و از گزینه‌ای که در پایین نشانه‌دار شده است برای تغییر طرح استفاده کنید.

google-drive-view-layout-2-640x119-1

 

برای مرتب کردن فایل‌ها به صورت الفبایی روی دکمه “AZ” کلیک کنید. گزینه‌های دیگر مرتب سازی را می‌توانید در پایین این گزینه پیدا کنید.

برای تغییر تراکم نمایش اطلاعات در صفحه نمایش می‌توانید به قسمت چرخ‌دنده> تنظیمات بروید و سپس در بخش Density  گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

google-drive-view-density-640x346-1

برنامه‌های بخش سومی که باید داشته باشید

با برنامه‌هایی که برای گوگل درایو توسط دیگر شرکت‌های به غیر از گوگل درایو طراحی شده است، می‌توانید کارکرد گوگل درایو را افزایش دهید. پیشنهاد می‌شود برنامه‌های زیر را داشته باشید.

۱. ZIP Extractor

ZIP Extractor به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های زیپ را از درون گوگل درایو اکسترکت کنید. وقتی که می‌خواهید فایل‌های حجیم را وارد گوگل درایو کنید این برنامه زمان آپلود فایل را کاهش می‌دهد، و فایل‌ها را به صورت امن از حالت زیپ در می‌آورد.

zip-extractor-640x400

۲. PDF Mergy

با استفاده از PDF Mergy می‌توانید چندین فایل پی.دی.اف را به یک فایل پی.دی.اف شسته رفته تبدیل کنید. رابط کاربری آن بسیار ساده است و با چند تا درگ دروپ فایل‌هایتان ساخته می‌شود.

pdf-mergy-640x400

۳. Office Online

مسئله این نیست که چقدر عاشق گوگل و سرویس‌های آنلاینش هستید، می‌توانید مایکروسافت آفیس که همیشه همه جا سر و کله‌اش پیدا می‌شود، در اینجا هم از گوگل درایو بهتر استفاده کنید.

office-online-640x400

با برنامه آفیس آنلاین فایل‌های پیوستی در مایکروسافت آنلاین به گوگل داک ضعیف باز می‌شوند.

 رفع اشکال در گوگل درایو

قانون مورفی- هر خطایی که ممکن باشد رخ خواهد داد – .  در اینجا ۵ مشکل رایجی که مردم هنگام استفاده از گوگل درایو با آن مواجه می‌شوند آورده شده است.

۱. حذف اتفاقی فایل‌ها

همه ما این کار انجام می‌دهیم- به طور تصادفی ممکن است پوشه یا فایل مهمی را حذف کنیم، مخصوصا اگر اینکه مدت‌ها پس از حذف فایل خبر ندارید که چه فایل مهمی حذف شده است.

خوشبختانه گوگل درایو فایل‌های حذف شده را به بخش “Bin” یا “Trash“ منتقل می‌کند که می‌توانید با مراجعه به آن قسمت فایل‌هایتان را بازیابی و یا حذف کنید.

این گزینه در بخش منوی اصلی سمت چپ است.

روی آن کلیک کنید تا لیست کامل فایل‌هایی که حذف کرده‌اید را ببینید.

google-drive-recycle-bin-640x412

برای بازگرداندن یک مورد روی آن را های‌لایت کنید و روی Restore  در گوشه بالای سمت راست کلیک کنید. به همین شکل اگر می‌خواهید فایلی را برای همیشه حذف کنید گزینه مقابل را انتخاب کنید.

برای خالی کردن تمامی زباله‌دانی‌تان، برمنوی پایین کشویی زیر Bin کلیک کنید و Empty bin را انتخاب کنید.

اگر فایل را اینجا پیدا نکردید، در نظر بگیرید ممکن است فایل اشترک گذاشته شده توسط صاحبش حذف یا اشتراک آن با شما متوقف شده باشد. در اینجور مواقع با صاحب فایل تماس بگیرید و ازش بخواهید فایل را برایتان بفرستد.

اگر نمی‌توانید فایلی را در bin پیدا کنید، و مطمئن هستید که آن را ایجاد کردید، گوگل ادعا می‌کند که در یک مدت زمان محدود می‌تواند آن را به شما برگرداند. برای این کار  از فرم وب ویژ‌ه این کار با گوگل تماس بگیرید.

۲. پوشه‌های گوگل درایو روی صفحه دسکتاپ کار نمی‌کنند

کاربران ویندوز و مک هنگام استفاده از Google Drive folder ممکن است با این پیام “An unknown issue occurred and Google Drive needs to quit مواجه شوند.

برای حل این مشکل، مطمئن شوید که همه فرایندهای پس‌زمینه در رابطه با گوگل درایو بسته شده‌اند. و تلاش کنید برنامه را از نو باز کنید. اگر دوباره پیام تکرار شد، ممکن است نیاز باشد اتصال گوگل درایو با کامپیوترتان قطع کنید.

google-drive-revoke-access-640x424-1

برای اینکار به https://security.google.com بروید و با حساب یکسان با گوگل درایوتان وارد شوید. به پایین اسکرول کنید تا گوگل درایو را بیاید، روی آن کلیک کنید و Remove را انتخاب کنید. پس از آن به درایو‌تان برگردید و دوباره گوگل درایو را اجرا کنید.

این مشکل ممکن است به دلیل استفاده از نسخه‌های پایین  Google Drive folder باشد. می‌توانید با نصب نسخه به روز این مشکل را برطرف کنید.

۳. خرید فضای بیشتر

ممکن است هنگام آپلود فایل با پیغام “More Google storage is needed“ شوید که می‌گوید فضای بیشتری نیاز است.

google-drive-storage-640x210

برای خرید فضای بیشتر، به حساب گوگل درایوتان واردش وید و روی Upgrade storage در پایین سمت چپ کلیک کنید.

تعدادی گزینه ظاهر می‌شود، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

راه دیگر حذف فایل‌ها اضافی از گوگل درایو و جیمیل است.

google-drive-space-used-640x231

۴. شناسایی نشدن کاربرها برای اشتراک فایل

وقتی که لیستی افراد برای اشتراک فایل جستجو می‌کنید، ممکن است با کاربران شناسایی نشده برخورد کنید. این ممکن است چند دلیل داشته باشد.

 • شاید فایل‌ها را با کسانی به اشتراک گذاشتید که حساب گوگل ندارند.
 • بعضی اشخاصی هستند که اجازه اشتراک گذاری و ویرایش اسناد اشتراک شده با مخاطبانشان را دارند، افرادی هستند که ممکن است نام‌‌شان در حساب گوگل تغییر کرده باشد.
 • اگر فایل اصلی از طریق لینک به اشتراک گذاشته شود، و سپس به دعوت ایمیلی تغییر کرده باشد ممکن است این مشکل روی دهد. در این جور مواقع ممکن است پس از یک محدوده زمانی مشکل حل شود.

۵. قادر نبودن به اشتراک گذاری اسناد با یک دامین خاص

این مشکل تنها زمانی رخ می دهد که گوگل درایو را از طریق حساب گوگل اپ استفاده کرده باشید. این مشکلات به این دلیل است که مدیریت دامین شما اشتراک گذاری از بیرون یک لیست دامین‌های خارجی خاص را محدود کرده است. می‌توانید با مدیر دامین صحبت کنید یا فایل را از طریق برنامه‌های دیگر به اشتراک بگذارید.

کانال های رسمی رفع اشکال

اداره رسمی گوگل درایو ربات‌های پیشرفته‌ای برای رفع اشکال ها دارد.

وردی اولیه شما تماس با راهنمای کمک آنلاین است. این راهنما همه جنبه‌های وب کاربری گوگل درایو، پوشه‌های قابل دانلود برای ویندوز ، مک و گوشی‌ها را پشتیبانی می‌کند.

اگر اطلاعات مورد نیازتان را پیدا نکردید، گزینه بعدی فروم راهنما است. در اینجا کارمندان گوگل درایو، متخصصان غیر گوگلی و دیگر کاربران حضور دارند و مسائل و مشکلاتشان را به اشتراک می‌گذارند.

google-drive-forum-640x261

اگر هنوز راه‌حلی برای مشکل‌تان پیدا نکردید، تلاش کنید مسئله را از طریق بازخورد کاربران پیگیری کنید. برای دسترسی به این قسمت روی چرخ دنده کلیک کنید، سپس Help > Send feedback را انتخاب کنید.

در آخر، اگر همه این راه‌ها شکست خورد، مستقیما با گوگل تماس بگیرید. آن هم تلفنی و هم به صورت چت آنلاین در دسترس هستند.

عیب‌های گوگل درایو

گوگل درایو برای همه نیست- علی رغم مزیت‌های آشکارش، شاید یکی از بزرگترین عیب‌هایش نیاز به ثبت‌نام با حساب گوگل است.

ایجاد یک حساب تنها برای گوگل درایو ممکن نیست. یعنی اینکه شما با ثبت نام به طور خودکار همه آدرس‌های ایمیل جیمیل وارد گوگل درایوتان می‌شود. بدون اینکه خودتان بدانید تاریخچه جستجویتان ذخیره می‌شود، و ممکن است نیاز باشد تا تنظیمات مدیریتی برای حفظ حریم شخصی‌تان اعمال کنید.

چه چیزی جا ماند؟

با وجود این راهنمای طولانی، مطمئنا بسیاری از قدرت‌ها و توانایی گوگل درایو نتوانسته بیان شود. وقتی که شما شروع به کار می‌کنید، به طور خودکار به خوبی جزئیات را می‌فهمید. با این راهنما شاید راحت‌تر بر گوگل درایو تسلط بیابید.

فکر می‌کنید چه ويژگی‌های مهمی از گوگل درایو در این نوشته نیامده است؟ شاید بعضی ترفندهایی یافته‌اید که کار خوانندگانی که شما را دنبال می‌کنند، آسانتر می‌سازد. ممکن حتی نیازی به استفاده از گوگل درایو نداشته باشید، اگر این طور است، چرا ؟  از چه چیزی به جای گوگل درایو استفاده می‌کنید؟

9 thoughts on “تنها راهنمای گوگل درایو که نیاز است بخوانید

 1. سلام و وقت بخیر
  من امسال چند باری از گوگل درایو استفاده کردم و چند تا پرسشنامه آنلاین هم درست کردم. جدیداً ویندوز عوض کردم و هرکاری میکنم نمیتونم وارد گوگل درایو شوم.
  لطفاً راهنمایی کنید.

 2. اگر زمان اشتراک تمام بشه ، یعنی یه طرح یه ماهه بخری و …یه ماه که تموم شد، چه اتفاقی برای فایل های اپلود شده میوفته ؟ ایا همیشه قابل دسترس میمونن ، با اینکه مهلت یه ماهه تموم شده ؟

 3. سلام لطفا درمورد قوانین گوگل درایو هم بگین. مثلا این که اگه عکس یا فیلم غیر اخلاقی در گوگل درایو آپلود کنیم ولی به اشتراک نزاریم و فقط برا خودمون نگه داریم مشکلی پیش میاد یا نه؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

دیدگاه‌تان را بنویسید: