تبدیل متن به گفتار در تلگرام

با استفاده از یک ربات تلگرام به راحتی متن فارسی را به گفتار و صوت تبدیل کنید

تبدیل متن به گفتار از آن ویژگی‌های بسیار خارق‌العاده‌ای است که هر توجه هر کسی را به خودش جلب می‌کند. اما همیشه مشکلی است، اکثر برنامه‌ها از زبان فارسی برای تبدیل متن به گفتار پشتیبانی نمی‌کنند، اما بالاخره چند برنامه و نرم‌افزار برای زبان فارسی نیز تهیه شد.

در این قسمت مدرسه تلگرام نگارش، به چگونگی تبدیل متون فارسی به گفتار و صوت می‌پردازیم. این کار بسیار بسیار ساده است، به سادگی نوشتن متن.

متن‌تان را می‌نویسید، سپس آن را در قالب یک پیام صوتی با هر صدایی که دوست داشته باشد می‌شنوید. به علاوه می‌توانید این پیام را به شکل پیام صوتی به دوستانتان بفرستید. با مدرسه تلگرام نگارش همراه باشید.

برای این ویژگی شما به رباتی به نامه آریانا نیاز دارید. برای دسترسی به این ربات کافی است عبارت زیر را در محیط گفتگو با خود، دوستانتان، کانال یا گروه‌ها ارسال کنید:

@AgpArianaBot

حالا لمسش کنید

اگر این شکلی را دوست ندارید روی این آدرس کلیک کنید تا مستقیم وارد گفتگو با این ربات تلگرام شوید.

https://telegram.me/AgpArianaBot

پس از اینکه وارد گفتگو با این ربات شدید روی Start کلیک کنید تا ربات راه بیافتد.

telegram-text-to-speech1
حالا هر چه دلتان می‌خواهد بنویسید و به ربات بفرستید
telegram-text-to-speech2

 

بلافاصله یک پیام صوتی حاوی متن فارسی برایتان ارسال می‌شود که می‌توانید آن را پخش کنید، در کانال‌ها و گروه‌ها و یا به دوستانتان بفرستید.

telegram-text-to-speech3

 

به طور پیش‌فرض صدای زن برای این ربات گذاشته شده است. اگر می‌خواهید آن را به صدای مرد تغیی دهید کافی است دستور پایین را برای این ربات تلگرام بفرستید

/speakmale

بلافاصله یک پیام صوتی حاوی صوت مردی که پیام شما را می‌خواند دریافت می‌کنید
telegram-text-to-speech4

 

 

اگر دیدید که دقیق متن‌تان را تلفظ نمی‌کند، آن را اعراب گذاری کنید. اگر از ویندوز استفاده می‌کنید برای این کار باید از کیبورد استاندارد فارسی استفاده کنید.

telegram-text-to-speech5
متاسفیم، کار بیشتری نیاز ندارد!!!!

منبع: ترفندستان

دیدگاه‌تان را بنویسید: