موتور جستجو علمی

برترین موتورهای جستجوگر متا، پایگاه‌ها و آرشیوهای رایگان علمی

این سری از سری‌های دوم ۱۰۰ موتور جستجو علمی است. در اینجا دو قسمت موتورهای جستجوی متا و آرشیو‌ها و پایگاه‌ها آورده شده است.

قسمت اول ۱۰۰ موتور جستجو علمی: عمومی

جستجوگرهای متا

دنبال بهترین چیزها هستید< از این موتورهای جستجو متا استفاده کنید تا نتایج را از سایت‌های مختلف یکجا برایتان بازیابی کنید.

داگ پایل: بهترین‌ها را با داگ پایل پیدا کنید، موتور جستجویی که نتایج را از گوگل، یاهو و بینگ می‌گیرد. در داگ پایل دسته‌بندی‌های بر اساس وب، تصویر، ویدیو، فروش  و حتی صفحات سفید انجام شده است. این موتور جستجو هندی است، رتبه آلکسا در هند ۱۲۵۳ و در جهان ۵۰۲۵ است. ۷۱۵۷ صفحه به داگ پایل پیوند داده‌اند.

اینفو‌اسپیس: این موتور جستجو آمریکایی است، رتبه آن در جهان ۱۰۶۱۳ و در آمریکا ۲۶۳۵ است، و ۱۰۱۵۸ صفحه به آن لینک داده‌اند.  اینفو اسپیس یافتن نتایج جستجو از گوگل، یاهو و بینگ را به آسانی امکان پذیر می‌سازد

ماما: موتور جستجوگر ایتالیایی که دنبال بهترین‌های وب است برای اینکار حتی پست‌های توییتر و نوشته‌های استخدامی را چک می‌کند. رتبه ماما در جهان ۲۴۵۰۰۰ و در ایتالیا۵۱ هزار و ۱۸۷ است.

پایگاه‌ها و آرشیوها

منابعی مانند کتابخانه کنگره آرشیو و اسناد در دسترس قابل ملاحظه‌ای را دارند، بیشتر این مجموعه آنلاین و رایگان هستند. از این موتورهای جستجو استفاده کنید تا به منابع معتبر دسترسی پیدا کنید.

کتابخانه کنگره: در این کتابخانه افسانه‌ای، می‌توانید به اسناد، نوشته‌های تاریخی، تصاویر و مجموعه شگفت‌آور دیجیتالی دسترسی داشته باشید.

آرشیو هاب: آرشیو هاب بهترین‌های بریتانیا را به شما پیشنها می‌دهد. با آرشیو هاب می‌توانید آرشیوهای صدها موسسه انگلیس، اسکاتلند و ولز را جستسجو کنید.

آرشیو‌های ملی: همه منابع آرشیو‌های ملی را چک کنید. می‌توانید دسترسی آنلاین و رایگان به منابع تاریخی، پژوهشی اطلاعات دولتی و … پیدا کنید. به علاوه می‌توانید جستجویتان را به قسمتی خاص محدود کنید.

آرشیوهای الکترونیکی چاپی ارکسیو: این سرویس توسط داشگاه کورنل ارائه شده است. با ارکسیو می‌توانید به دنیا از مقالات الکترونیکی چاپی دسترسی آزاد رشته‌های ریاضی، فیزیک، کامپیوتر، بیولوژی، آمار و رشته‌های مرتبط دیگر دسترسی داشته باشید. ارکسیو از محبوب‌ترین‌های سایت‌های علمی است.

آرشیونت: این وبسایت توسط مرکز تاریخی اویسول هلند ایجاد شده است. با آرشیونت می‌توانید به منابع تاریخی هلند و مسائل مربوط به آن دست پیدا کنید.

کتابخانه کشاورزی ملی: سرویسی از سازمان کشاورزی آمریکا، در این سایت می‌توانید اطلاعات جهانی در رابطه با کشاورزی را پیدا کنید.

موسسه تحقیقاتی سیستم‌های اطلاعاتی اسمیتسونیان: اینجا منبع و جهانی عالی پر از میلیون‌های رکوردهای کتابخانه‌ها، آرشیو‌ها و موزه‌های اسمتسونیان در رابطه با سیستم‌های اطلاعاتی است.

مجموعه و فهرست کتابخانه بریتانیا: در این مجموعه بینظیر کاتالوگ‌ها، منابع چاپی، مجموعه‌های دیجیتالی و حتی مجموعه‌ وبلاگ‌های باارزش علمی را پیدا کنید.

فکت بوک‌های جهانی سیا: سیا یک سازمان جاسوسی و هوشمند است. این سازمان اطلاعات بسیاری در مورد مردم، دولت‌ها، اقتصاد و … دارد. با این سایت‌ سیری در این اطلاعات کنید. البته من نتوانستم به آن دسترسی داشته باشم. شما در وب CIA World Factbook جستجو کنید.

دایرکتوری وبسایت‌های قانون‌گذاری ایالت‌ها: اگر به دنبال پیدا کردن اطلاعات قانون‌های ایالت‌های آمریکا این سایت منبعی عالی برای شما است. می‌توانید لایحه‌ها، قوانین و ابزارهای عالی دیگری اینجا پیدا کنید.

اپن دوور: در دایرکتوری آرشیوهای دسترسی آزاد، می‌توانید تمام اطلاعات پژوهشی رایگان و دیگر منابع مفید را پیدا کنید.

فهرست انتشارات دولتی آمریکا: با این سایت می‌توانید انتشارات کنونی و تاریخی آمریکا را پیدا کنید.

دیدگاه‌تان را بنویسید: