گوگل پلی بوک

با گوگل پلی بوک و قابلیتی چون دیسکاور اگر بخواهید هم نمی‌توانید نخوانید

گوگل اعلام کرد که ویژگی دیسکاور را در گوگل پلی بوک اندروید قرار داده است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا کتاب‌های جدید همراه‌ با نقد و بررسی‌ها، اخبار، لیست‌ها، ویدیو‌ها و … را مرور کنند.

بخش دیسکاور در گوگل پلی بوک قابلیت‌های مرور داستان‌های خبری، لیست‌ها و ویدیوها در مورد کتاب‌ها  از «منبعی درست» در وب مثل NPR را در خود دارد. این برنامه کاربردی به کاربران اجازه می‌دهد کتاب‌هایی که در گوگل پلی بوک خوانده‌اند را نقد کنند.

به علاوه، کاربرانی که این نوشته‌ها را می‌خوانند و ویدیوها را تماشا می‌کنند، برنامه به آنها کتاب‌هایی را پیشنهاد می‌هد، که کاربران به سادگی به رایگان می‌توانند آنها را بخوانند یا در برنامه آن را بخرند.

از دیگر ویژگی‌های مفید این برنامه بخش آخرین اخبار مهم، بررسی‌ها و ویدها است که هر هفته به روز می‌شود.

و در آخر اینکه با راه‌اندازی ویژگی دیسکاور، گوگل، گوگل پلی ادیتوریال را نیز معرفی کرد. گوگل پلی ادیتوریال شامل مقالات اصلی، مصاحبه با نویسندگان، دست نوشته‌ها نویسندگان و کتابهای پیشنهادی در بخش «از صداهای پیشرو ادبیات جهان» است.

قابلیت دیسکاور اکنون در آمریکا در برنامه گوگل پلی بوک سیستم‌های اندروید در دسترس است. گوگل اعلام کرده است این قابلیت را به زودی برای آی او اس طراحی می‌کند.

به امید آنکه مهندسان و کتابداران ایرانی چنین برنامه‌ای را طراحی کنند. با اینکه نبود زیرساخت‌ها این کار را بسیار سخت می‌کند.

دیدگاه‌تان را بنویسید: