مدیریت ایمیل در تلگرام

با تلگرام ایمیل‌هایتان را یکپارچه مدیریت کنید، روی تلگرام ایمیل‌ها را دریافت کنید و بفرستید

رابطه ما با ایمیل یک رابطه بسیار قدیمی و تقریبا ناگسستنی است. تقریبا هر شخصی که سر و کارش با دنیای اینترنت است یا به کامپیوتر و گوشی دسترسی دارد یک ایمیل دارد. حتی فراتر از این، بعضی‌ها چندین ایمیل برای کارهای مختلف دارند. روش‌های فراوانی برای مدیریت آسان این ایمیل‌ها وجود دارد.

در این بخش از مدرسه تلگرام نگارش، ربات تلگرامی معرفی می‌شود که با آن می‌توانید تمامی ایمیل‌هایتان را به برنامه تلگرام متصل کنید. واقعا لذت بخش است که از طریق تلگرام بتوان ایمیل‌ها را چک کرد. به علاوه می‌توانید از دست تبلیغات مزاحم سایت‌ها مختلفی که به هنگام ثبت نام از شما ایمیل می‌خواهند خلاص شوید. با من بیایید.

ربات‌های تلگرامی برای انجام این کار ربات تلگرامی Telegram Email و ربات تلگرامی Fake Mail هستند. هر دوی این ربات‌ها کارشان بد نیست، اما ظاهرا ربات تلگرامی Fake Mail کارکرد بهتری دارد. البته Telegram Email قابلیت‌های فراونی چون ارسال ایمیل را دارد که در Fake Mail وجود ندارد. اما ربات تلگرام ایمیل با قابلیت اتو فوروارد مشکل دارد و متن پیام‌ها فوروارد شده را به درستی نشان نمی‌دهد. در این آموزش از ربات تلگرامی فک میل استفاده می‌کنیم.

گام اول دوست شدن با ربات تلگرام فک میل است برای این کار می‌توانید مستقیم روی این لینک کلیک کنید. یا در قسمت جستجو fakemailbot  را کاوش کنید.

telegram-email-1

 

اینک نوبت استارت زدن است، Start  را بزنید تا این ربات تلگرام راه بیافتد.

telegram-email-2

 

اگر می‌خواهید یک آدرس ایمیل با یک نام سفارشی داشته باشید روی عبارت set کلیک کنید اگر هم که برایتان اهمیتی ندارد generate را بزنید.

telegram-email-3

 

اگر دنبال آسانی هستید از generate  استفاده کنید، تا لازم نباشد دردسر انتخاب یک نام منحصر به فرد را داشته باشید. حالا از هر دستوری که استفاده کردید چه ست و چه جنریت، در آخر این ربات تلگرام یک آدرس به شما می‌دهد که با hi2.in پایان می‌یابد.

این آدرس خاص برای شما است و هه ایمیل‌هایی که به این آدرس ارسال می‌شوند فوری سر راست در تلگرام شما نمایش داده می‌شود. این آدرس را جایی بنویسید چون در مراحل بعدی نیازش دارید. این آدرس چنین قالبی خواهد داشت

 xgvon@hi2.in 

حالا باید برای ادامه کار به ایمیل اصلی خودتان بروید و با استفاده از قابلیت بازارسال خودکار (اتو فوروارد) همه ایمیل‌‌هایتان را به این آدرس به صورت خودکار فوروارد کنید. همه ایمیل‌های فوروارد شده در تلگرام‌تان نمایش داده می‌شود و هر ایمیل جدیدی که دریافت می‌کنید به تلگرام‌تان نیز فرستاده می‌شود.

برای این کار، به سراغ ایمیل اصلی‌تان بروید (جیمیل، یاهو یا هر چیز دیگری) و در بخش تنظیمات دنبال عبارتی مانند Auto Forward بگردید. هر سرویسی یک تنظیمات خاصی برای این کار دارد، در اینجا نحوه اتصال سرویس جیمیل به این ربات تلگرام بیان می‌شود.

حالا در صفحه اصلی روی عکس چرخ دنده کلیک کنید و تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید

gmail-forward-1

 

سپس روی قسمت باز ارسال و POP/IMAP (یا به انگلیسی Forwarding and POP/IMAP) کلیک کنید.

gmail-forward-2

 

در صورتی که تا کنون از باز ارسال خودکار (اتو فوروارد) استفاده نکرده باشید صفحه‌ای مانند زیر نمایش داده می‌شود که حاوی دکمه‌ «افزودن آدرس باز ارسال» (Add a forwarding address) خواهد بود. روی این دکمه کلیک کنید.

 

gmail-forward-3

 

نکته‌ای که باید بدانید اینکه در سرویس گوگل فقط با یک حساب می‌توانید به این شکل ایمیل بفرستید، یعنی اگر قبلا آدرس دیگری برای این کار تعیین کردید، باید پس از افزودن آدر باز ارسال، آدرس اخیر را به آدرس پیش فرض تغییر بدهید یا این ترفند را از طریق ساخت فیلتر دنبال کنید.

پس از کلیک روی (Add a forwarding address) یک پنجره‌ای برایتان باز می‌شود که شما باید در آن آدرس ایمیل ربات تلگرام Fake خودتان را وارد کنید. یادتان هست که قبلا به شما گفتم آدرسی که ربات تلگرام به شما می‌دهد را بنوسید، الان به درد می‌خود. این آدرس را در اینجا بچسپانید. سپس (Next) را بزنید و در صفحه بعد (Proceed) را انتخاب کنید.

gmail-forward-4

 

بعد از انتخاب (Proceed) فوری یک پیام مانند پیام زیر در تلگرام شما نمایش داده می‌شود. در این پیام لینکی وجود دارد که با تایید آن فرایند اتصال ایمیل به تلگرام کامل می‌شود، اما این لینک اکثر اوقات درست کار نمی‌کند. برای رفع این مشکل عددی که با عنوان کد تایید ( Confirmation code) در تلگرام ارسال شده را در جیمیل در قسمت تایید درستی (verify) وارد کنید که در تصویر به رنگ قرمز در آمده است. سپس تایید درستی (verify) را بزنید.

telegram-gmail

 

gmail-telegram

بدین شکل می‌توانید دیگر ایمیل‌هایتان را به این ربات تلگرام متصل کنید، و هر وقت که ایمیلی به شما ارسال شد با سر زدن به تلگرام از آن با خبر شوید.

این ربات تلگرام بسیار به در ایمیل‌های دانشجویی می‌خورد. اکثر ایمیل‌های دانشجویی از پرتکل‌های POP یا IMAP سرویس ارائه نمی‌دهند و هیچ راهی جز دیدن روزانه و یا حتی هفتگی ایمیل‌ها وجود ندارد.

با استفاده از این روش می‌توانید این مشکل را حل کنید، ون این ربات تلگرام نیاز به پشتیبانی از هیچ پروتکلی ندارد. کافی است تا قابلیت باز ارسال خودکار (اتو فوروارد) را در سرویس دهنده‌تان بیابید.

نکته آخر اینکه این ربات تلگرام توانایی ایجاد ایمیل‌های Fake زیادی را دارد، بنابراین از آن می‌توانید در ثبت‌نام در سایت ها استفاده کنید.

منبع: ترفندستان

دیدگاه‌تان را بنویسید: