شبکه اجتماعی

با این شبکه‌های اجتماعی زندگی پژوهشی‌ و علمی‌تان را زیر و رو کنید

در گذشته ملاقات با یک پژوهشگر و دانشمند بسیار سخت بود، اما اکنون اینترنت و شبکه‌های اجتماعی این کار را بسیار آسان کرده‌اند. جالا با باز کردن مرورگر و چند کلیک به راحتی می‌توانید با دانشمندان بزرگ دنیا هم صحبت شوید.

برای اینکار شما باید وارد این اجتماع‌های علمی مجازی شوید، بعضی از این اجتماع‌ها و شبکه‌ها در در نوشتار شبکه‌های اجتماعی برای اشتراک دانش معرفی شد. این جا با تعداد دیگر از این شبکه‌ها آشنا می‌شوید.

Sage research methods

اگر یک سوال علمی داشتید و می‌خواستید از یک پژوهشگر بپرسید این شبکه برای شما بهترین است. صفحه جذاب گرافیکی با دسترسی آسان استفاده از این شبکه را وسوسه‌انگیز می‌کند.

اینجا اجتماع دانشجویان، اساتید و پژوهشگران است که سعی دارند به سوال‌های یکدیگر پاسخ بدهند. اما برای یافتن پاسخ شما این شبکه هزاران کتاب و مجله دارد تا پاسخ شما را دقیق و صحیح پیدا کند.

SciENcv

اگر رشته‌یتان علوم زیستی و پزشکی است و یا به این حوزه علاقه دارید، بدون هیچ معطلی‌ در این شبکه ثبت‌ نام کنید. در اینجا شما به جهانی از ویدیو‌ها، نوشته‌ها و پژوهش‌های اخیر دسترسی پیدا می‌کند. می‌توانید در مورد موضوعی از پژوهشگری بپرسید و در ارزیابی نوشته‌ها و منابع شرکت کنید. همچنین می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی چه اندازه می‌توانند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند.

Scitable

 سای‌تیبل شبکه‌ای اجتماعی دیگری برای دانشمندان  و علاقه‌مندان ژنتیک، زیست‌شناسی و محیط زیست.

این شبکه‌ از سرویس‌های غول بزرگ انتشاراتی نیچر است. نیچر این شبکه را مبتنی یادگیری و یاد‌دهنده‌ای درست کرده است. از امکانات این سایت می‌توان به مجموعه‌ای از مقاله‌های علمی اعضا، مبادله اطلاعات علمی و فعالیت‌های آموزشی، دسترسی به آخرین موضوعات و پژوهش‌های علمی، ویدیو‌ها و فایل‌ها صوتی آموزشی نام برد. همچنین با این سایت می‌توانید یک پروفایل علمی داشته‌ باشید، گروه‌های تخصصی ایجاد کنید و در گروه‌ها عضو شوید.

Social Psychology Network

اگر رشته‌ شما روانشناسی است، بدون هیچ بر و برگشتی باید در این شبکه عضو شوید. این شبکه یکی از بزرگترین‌ سایت‌های اینترنتی روانشناسی است. این شبکه ماموریت خودش را ترویج صلح، عدالت اجتماعی، و زندگی پایدار از طریق آموزش عمومی، تحقیق و پیشرفت در روانشناسی قرار داده است.

ویژگی‌های این سایت

داشتن بیش از ۲۰۰۰ پروفایل افراد متخصص از ۵۰ کشور

بیش از ۶۰۰ گروه تحقیقی از ۳۲ کشور

بیش از ۳۰۰ برنامه‌های تحصیلات تکمیلی از ۴۵ کشور

بیش از ۶۰۰ مربی حرفه‌ای

در ابتدا سال اولش ۳۵۰۰ لینک پژوهشی را فراهم کرده بود، اکنون این تعداد به ۲۰ هزار لینک رسیده است.

دیدگاه‌تان را بنویسید: